Омбудсмени України та РФ домовилися про зустріч, щоб вирішити питання про повернення засуджених у Криму українців

9 Червня 2016, 17:30

Сьогодні, 9 червня, омбудсмен України Валерія Лутковська і омбудсмен РФ Татьяна Москалькова домовилися про особисту зустріч для врегулювання передачі громадян України, які перебувають у пенітенціарних закладах Криму і бажають повернутися на материкову Україну. Про це повідомила прес-служба українського омбудсмена.

Як зазначається, між омбудсменами відбулася телефонна розмова з ініціативи Лутковської. У розмові український омбудсмен наголосила на необхідності визначення чіткої процедури передачі таких осіб.

Як повідомлялося, омбудсмен РФ Татьяна Москалькова звинуватила Україну у відсутності інтересу до українців, які перебувають у місцях несвободи в окупованому Криму. У відповідь Лутковська заявила про готовність почати активні дії щодо переміщення таких осіб та повторно вислала проект Меморандуму про введення ad hoc механізму переміщення осіб з території Криму на материкову частину України, який ініціювала ще в липні 2015 року.

Нагадаємо, після анексії Криму українська влада звернулася до Росії з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території АР Крим чи Севастополя, проте тоді російський омбудсмен Елла Памфілова відповіла, що це можливо лише згідно з Конвенцією про передачу засуджених осіб. Конвенція передбачає переміщення засуджених осіб із території однієї держави на територію іншої. Відтак Україна не може використовувати Конвенцію про передачу засуджених осіб щодо людей, які перебувають у Криму, тому що вважає Крим українською територією.