Омбудсмена просять не допустити етапування Луценка в колонію

30 Травня 2012, 15:24

"Народні депутати від "НС" звернулися до уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської із закликом не допустити переведення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в Менську виправну колонію № 91 у Чернігівській області", – сказано в ньому.

Депутати зазначають, що незважаючи на вирок, винесений Печерським районним судом Києва, що вже набув чинності, суд почав провадження в іншій справі проти екс-міністра.

"Зважаючи на те, що відстань від Києва до села Макошене Чернігівської області становить близько 250 км, етапування підсудного на кожне окреме судове засідання буде надзвичайно ускладненим і може істотно затягти тривалість судового процесу", – зазначають депутати.

Автори звернення до омбудсмена також вважають, що постійне перебування Луценка за межами Києва ускладнить і фактично унеможливить роботу підсудного з адвокатами й зашкодить ефективності його захисту.

Крім того, дружина екс-міністра Ірина підкреслила, що стан здоров'я Луценка вимагає серйозного лікування.

Вона висловила стурбованість тим, що Луценко буде відбувати покарання в колонії для колишніх співробітників правоохоронних органів, де перебувають засуджені за час перебування Луценка на посту міністра.

З її слів, після арешту Луценком були отримані погрози життю від людей, які хочуть помститися.

Депутати від "Народної Самооборони" просять Лутковську звернутися в Печерський райсуд з поданням про необхідність винесення рішення тимчасово залишити Луценка в Лук'янівському СІЗО на період судового слідства.

Нагадаємо, 28 травня Пенітенціарна служба одержала офіційне повідомлення про набуття чинності вироку стосовно Луценка.

Екс-міністра засуджено до позбавлення волі на 4 роки з конфіскацією майна за незаконне виділення квартири водієві й нарахування йому стажу, а також за святкування Дня міліції в 2008-2009 роках.

На 1 червня Печерський районний суд Києва призначив розгляд кримінальної справи за обвинуваченням Луценка в організації незаконного стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння в 2004 році кандидата в Президенти Віктора Ющенка.

Позначки: