Омбудсмен відкрила провадження через порушення прав азербайджанського журналіста Гусейнова

4 Квітня 2018, 12:12

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження щодо порушення прав азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова, якого українські правоохоронці затримали в аеропорту "Бориспіль". Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.  

 

Провадження відкрили за інформацією, викладеною у відкритому зверненні голови Комітету Ради з питань культури і духовності Миколи Княжицького і правозахисників Бориса Захарова та Олександра Павліченка

 

"У зверненні йдеться про те, що ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 02.04.2018 відмовлено у продовженні застосування до Фікрата Гусейнова запобіжного заходу у вигляді особистої поруки для забезпечення його видачі на запит іноземної держави (екстрадиції)", – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що в цей же день прокурор прокуратури Київської області Остапець С.С., не дочекавшись проголошення зазначеного судового рішення, "вчинив незаконні дії – забрав у секретаря судового засідання паспорт громадянина Королівства Нідерландів на ім’я Фікрата Гусейнова та залишив залу судового засідання".

 

"Незаконне вилучення прокурором та утримання паспорта обмежує свободу пересування Фікрата Гусейнова та його право на вільний вибір місця перебування", – йдеться в зверненні Денісової до генпрокурора Юрія Луценка.

 

Крім того, омбудсмена попросила Луценка організувати перевірку законності дій прокурора щодо вилучення та утримання документа, що посвідчує особу Гусейнова, а також вжити відповідних заходів реагування, спрямованих на недопущення обмеження в незаконний спосіб свободи пересування та права на вільний вибір місця перебування іноземця.

 

"Про результати перевірки та вжиті заходи реагування прошу мене поінформувати до 6 квітня 2018 року", – додали в прес-службі.

Нагадаємо, 14 жовтня в аеропорту Бориспіль прикордонники затримали азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова, який знаходився у міжнародному розшуку. Зазначається, що цей громадянин перебуває в міжнародному розшуку з метою арешту для притягнення до кримінальної відповідальності за шахрайство та незаконну міграцію.

 

17 жовтня Бориспільський міський районний суд на 18 діб заарештував азербайджанського журналіста. Водночас Міжнародна правозахисна неурядова організація Freedom House зажадала від України звільнення азербайджанського опозиційного журналіста Фікрата Гусейнова та припинення процедури щодо його екстрадиції. 

 

Згодом, 27 жовтня, суд відпустив Гусейнова на поруки народного депутата України Миколи Княжицького та директора Адвокатського центру в Українській Гельсінській спілці з прав людини Бориса Захарова.