Омбудсмен назвала кількість затриманих в Україні росіян

29 Грудня 2017, 15:48

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що в Україні затримано щонайменше 11 кадрових військових Росії, які брали участь у бойових діях на Донбасі. Про це вона сказала в ефірі одного з телеканалів.

"Я приблизно пам'ятаю 11-12 прізвищ. Десь так, у середньому. Це я пропонувала омбудсмену РФ приїхати сюди їх відвідати, тому що це б мені дало можливість поїхати в Росію і провідати українців", – зазначила вона.

За словами Лутковської, візиту так і не сталося, хоча було кілька пропозицій.

"Ми домовилися оновити наш меморандум про співпрацю. Планую це зробити в січні. У ньому я запропоную прописати, як одну з форм співпраці, як раз взаємні візити до громадян своїх країн", – зазначила вона.

Омбудсмен також повідомила, що загалом в Україні засуджено 320 росіян.

"Вони засуджені за різні злочини. Це не тільки ті, які пов'язані з конфліктом. Це різні питання, які можуть виникати у громадян Російської Федерації на території України. Приблизно 20 осіб – це ті люди, які пов'язані з конфліктом на Донбасі, або ж з подіями в Криму. Решта – це особи, які вчинили певні кримінальні злочини на території України ", – сказала вона.

Напередодні Валерія Лутковська повідомила, що нові переговори стосовно звільнення заручників можуть відбутися вже найближчим часом і з великою ймовірністю завершитися успішно.