Колишній депутат від "Партії регіонів" Володимир Олійник, якого на початку грудня Генпрокуратура оголосила в розшук, перебуває у Москві, але живе у Ялті.
У столиці Росії Олійник перебуває близько місяця, а мешкає у Ялті, там винаймає квартиру і "приглядає" за нерухомістю своїх екс-колег, які з відомих причин не можуть наразі пересікати український кордон.
До України екс-регіонал обіцяє повернутись, але не за нинішньої влади, яку зі сміхом називає "хунтою".
Олійник впевнений, що на ньому влаштують показове судочинство за те, що голосував за "драконівські закони".
Закони, прийняті ручним голосуванням у Раді 16 січня 2014 року, екс-нардеп не вважає диктаторськими і запевняє, що вони відповідають всім європейським нормам.
"Як тільки там буде правосуддя і люструють усіх суддів, бо я зараз повернусь, піду в суд, того суддю будуть мордувати, щоб діяв в інтересах влади", – виказує свої побоювання розшукуваний прокуратурою екс-депутат.
Оголошення про підозру у організації незаконного процесу голосування за "диктаторські закони" було винесене Володимиру Олійнику лише 1 грудня, після складання народними депутатами України VIІ скликання своїх повноважень.
Перед тим згоди на притягнення його до кримінальної відповідальності ВРУ не давала.
Як повідомлялось, 5 грудня Генеральна прокуратура оголосила в розшук екс-віце-спікера Ігоря Калєтніка та Олійника.
Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила низку законів без обговорення шляхом підняття рук. Тексти деяких законів стали доступні лише після того, як депутати за них проголосували. Наступного дня президент Віктор Янукович підписав їх. Серед них – закон Олійника-Колесніченка, згідно з яким, зокрема, було визначено порядок реєстрації та функціонування громадських організацій – "іноземних агентів"; введено кримінальну відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність, а також за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів держвлади; посилено кримінальну відповідальність за масові заворушення, блокування та захоплення будівель тощо.
Ухвалення цих законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.
Крім того, вони викликали хвилю силових протистоянь протестувальників і силовиків МВС. Зокрема, 19 січня почалися сутички на вулиці Грушевського. Згодом хвиля громадського невдоволення прокотилася регіонами, де відбулося захоплення протестувальниками державних будівель.
У травні Генеральна прокуратура України внесла до Верховної Ради подання про зняття із Олійника депутатської недоторканості та притягнення його до кримінальної відповідальності.
Крім того, Генпрокуратура з 31 жовтня проводить досудове розслідування за фактом незаконного збагачення депутатом та віце-спікером ВР VII скликання Ігорем Калєтніком.