Олійник пояснив, що голоси для “закону про диктатуру” порахував ще до його прийняття

21 Січня 2014, 13:15

За його словами, до лічильної комісії ВР, яка встановлювала результати голосування за скандальні закони, входили представники Партії регіонів і КПУ.

Олійник каже, що представники опозиції відмовилися долучатися до роботи.

Але він вважає комісію легітимною, тому що там був кворум.

"В тих умовах, коли почали заважати голосувати навіть особисто підняттям рук, ми пішли по принципу, які фракції підтримують це рішення", – сказав Олійник.

"І фракція комуністів і їх лідер сказали: всі ми підтримуємо рішення, це 32 депутати і лідер фракції ПР, що 203 плюс там ще позафракційні. Таким чином це була та кількість депутатів, яка попередньо дала згоду підтримати рішення", – зазначив він.

Таким чином, визнав регіонал, рішення приймалося на базі двох фракцій.

Олійник запевняє, що кожен депутат персонально поставив підпис, який підтверджує його голосування.

"Якщо ви мені покажете, що депутат неперсонально голосував, я маю на увазі відмовився від свого голосу, це може бути предметом розгляду нашої комісії", – сказав він.

За словами Олійника, депутати, які були всі в залі, працювали в тих умовах, які створила опозиція.

На зауваження журналіста, що ПР сама вдавалась до блокування парламенту, Олійник сказав, що блокування президії ВР і голови ВР у своєму кабінеті " це різні речі".

Він вважає, що голосування пройшло з чітким дотриманням "регламенту України".

"Немає такого, що має вестися персональний підрахунок піднятих рук. Ця процедура не унормована регламентом. Я юрист, я себе поважаю. А там, де неунормована, я маю право діяти на вибір нашої комісії", – сказав Олійник.

Як повідомлялось, скандальні закони України, схвалені Верховною Радою 16 січня під час голосування руками, опубліковані 21 січня в парламентській газеті "Голос України" та урядовому виданні "Урядовий кур'єр".

Нагадаємо, що 16 січня регіонали з комуністами прийняли закони, що обмежують права мітингувальників та дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальнийзаконопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів". Наступного дня президент Віктор Янукович підписав 10 законів, прийнятих 16 січня Радою. 

19 січня у центрі Києві почалися масові сутички мітингувальників з міліцією, які тривають досі.