Ольга Решетилова: З приходом Єрмака всі процеси щодо звільнення полонених та політв’язнів стали закритими

23 Квітня 2020, 11:01

З приходом Андрія Єрмака всі процеси, пов’язані зі звільненнями полонених на Донбасі та політв’язнів, стали закритими й важкодоступними — з боку Банкової здебільшого суцільний вакуум. Про це в коментарі Тижню до матеріалу Станіслава Козлюка «Ті, хто досі в неволі» заявила координатор громадської організації «Медійна ініціатива за права людини» Ольга Решетилова.

 

«Наскільки мені відомо, питаннями полонених на Донбасі та політв’язнями опікується Андрій Єрмак. І з його приходом усі процеси, пов’язані зі звільненнями, стали закритими й важкодоступними. Не лише для журналістів, а й для родичів. Як ми бачили, час від часу з’являються різні чутки, що їх, цілком імовірно, запускають сепаратисти або росіяни. Однак з боку Банкової здебільшого суцільний вакуум. Вони не подають офіційної інформації», — сказала вона.

 

Решетилова зауважила, що журналістам у такому разі не лишається нічого кращого, як брати інформацію з ресурсів сепаратистів, у такий спосіб її легалізуючи. А люди, як наслідок, не знають, чи є їхні рідні в списках, обміняють їх чи ні. І влада нічого не пояснює. Ба більше, на сам процес обміну не допускають навіть лояльні до Офісу президента медіа. І водночас доступ до процесу мають медійники сепаратистів.

 

«Тому ми, об’єктивно, програємо інформаційно», — наголосила вона.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»