"Такі самі департаменти, як у нас "департамент війни", будуть створені в СБУ та в Нацполіції. Це важливо для того, щоб у нас була одна лінія. І важливо також, щоб ми розуміли цю тему і за Іловайською трагедією", – сказала Венедіктова.
У коментарі Тижню координаторка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова зазначила, що створення відповідних підрозділів у слідчих органах є абсолютно правильним кроком.
"За моєю інформацією, створення "департаментів війни" в слідчих органах планувалося вже понад рік. Це абсолютно правильний крок, адже в прокуратурі ми маємо спеціалізований департамент для розслідування злочинів, пов'язаних із збройним конфліктом, а слідчі органи дуже часто не розуміються на цьому. Тобто вони розмовляють з прокурорами різними мовами, не розуміються на міжнародному гуманітарному праві, на специфіці розслідування цих злочинів, тому створення спеціалізованих департаментів – це правильне рішення", – зазначила правозахисниця.
Читайте також: Ольга Решетилова: Відсторонення Мамедова від курування "департаментом війни" вигідне тільки Російській Федерації
Водначас Ольга Решетилова зауважила, що наразі в слідчих органах практично немає людей, навчених для роботи в таких підрозділах. "З "департаментом війни" в прокуратурі ми працювали тривалий час, різні громадські, експертні організації займалися навчанням прокурорів, і тепер цей самий шлях треба буде пройти зі слідчими органами в Нацполі, СБУ, ДБР, тобто навчати їх нормам міжнародного гуманітарного права, пояснювати, що таке воєнні злочини, що таке злочини проти нацбезпеки, чим вони відрізняються і як повинні розслідуватися. З огляду на те, як ведеться слідство, ми бачимо, що дуже мало розуміння того, як воно має відбуватися в ідеалі", – розповіла координаторка Медійної ініціативи за права людини.