Олесь Доній: щоб політв’язні вийшли на свободу, потрібна зміна влади

28 Лютого 2012, 02:49
Народний депутат Олесь Доній, член депутатської групи «Народна самооборона», в коментарі Тижню заявив, що вирок суду не має жодного відношення до судочинства і правочинства. Весь судовий процес був суто політичним, тому і вирок містився не на доказах, а на позиції прокуратури, яка так само, як і позиція суду та СБУ, у цій справі була озвучена згори. Тому не враховувались свідчення свідків, які ті давали безпосередньо в суді. Не враховувалось і те, що указ президента, відповідно до чинного законодавства, є вищим від розпоряджень Кабміну.
 
"Якби враховувались юридичні моменти, не могла б людина півтора роки сидіти в СІЗО лише через те, що повільно читає справу. Відповідно суд мав всі ознаки замовного, політичного суду і був розправою над одним із діячів чинної опозиції. Луценко був готовий до такого вироку, тому під час зачитування вироку він казав, що на його прикладі демократичні сили, опозиція мають зрозуміти, що необхідно гуртуватися, бо влада намагається кожну опозиційну політсилу розбити поодинці. Саме оголошення вироку було перетворено на фарс, бо у невеличкій кімнаті, заповненій журналістами і громадськими діячами, судді за кілька годин не спромоглися навіть використовувати мікрофони, які стояли у них на столі. Вони робили так, щоб їх не було чутно, і не можна було одразу проаналізувати текст судового рішення. Тобто навіть у таких дрібницях показувалась зневага  з боку суддів як до підсудного і адвокатів, так і до тих, хто був присутній у залі", впевнений депутат.
 
Сам вирок нікого не здивував, це – політична розправа. Звичайно адвокати будуть подавати апеляцію. Але за нинішньої ситуації у судовій системі чекати справедливості від цієї системи очевидно мало реалістично. Тому потрібно зробити певні політичні висновки, сказав Доній.
 
Він переконаний, що політичні висновки – це необхідність єднання, узгодження дій опозиції. "Луценко заявив, що вийде на свободу лише тоді, коли від влади буде відсторонена мафія. І відповідно, для того, щоб припинились політичні процеси в Україні і політв’язні вийшли на свободу, потрібна зміна влади", – підсумував народний депутат.
 
Нагадаємо, верховний представник з зовнішніх зв’язків ЄС Катрін Аштон і єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Філе випустили спільну заяву, в якій повідомили, що Європейський Союз розчарований вироком Юрієві Луценку, й розцінює його як сигнал про продовження в Україні судової практики, яка не відповідає міжнародним стандартам.
 
А  США закликали владу України звільнити колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, повідомляє Франс Прес з посиланням на офіційного представника держдепартаменту Вікторію Нуланд. А доповідач ПАРЄ Марія-Луїза Бек вважає екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який у понеділок отримав 4 роки тюремного ув’язнення, "жертвою політичної вендети". 
 
Суд засудив Луценка до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.