У коментарі «Тижню» депутат Верховної Ради України Олексій Гончаренко розповів, як змінюється фокус світової уваги щодо російської війни проти України на Світовому Економічному Форумі в Давосі
За словами Олексія Гончаренка, серед учасників цьогорічного Світового Економічного Форуму в Давосі панує консенсус, що російський президент Владімір Путін має програти у цій війні, а Україна має виграти, адже те, що робить Росія – це «виклик усьому вільному світові». Показовим, на його думку, був виступ 68-го Держсекретаря США, а нині Спецпредставника Президента США з питань клімату Джона Керрі. «Він вважався схильним контактувати з Москвою політиком. Але сьогодні [під час Українського сніданку – Ред.] був дуже жорстким [щодо Росії – Ред.]», – розповів Гончаренко.
«Немає втоми від України, є певне звикання до війни…Порівняно із травневим Давосом, де Україна була просто темою заходу, тепер Україна – одна із найголовніших тем. Але ця тема піднімається і в межах усіх інших обговорень», – каже політик.
Нещодавно у журналі Time зʼявилася стаття, у якій автори підводять до думки, що сприйняття викликів для світової громадськості від війни Росії проти України різниться у світового бізнесу та політиків. Гончаренко вважає це твердження хибним, нагадуючи, що 19 січня під час Українського сніданку у Давосі були присутні керівники найбільших інвестиційних банків Goldman Sachs та Blackrock Девід Соломон та Ларрі Фінк. «Сам факт їхнього приходу є безпрецедентним», – вважає Гончаренко.
Читайте також: Перемовини з ведмедем. Хто чекає на поразку України і як протистояти їм на дипломатичному полі
Зокрема, представники обох інвестбанків заявили, що готові залучити капітал для відновлення України. Ларрі Фінк наголосив, що його мета в Україні полягатиме у створенні нової країни із капіталістичною системою, «де капітал може бути правильно використаний». Девід Соломон у свою чергу зазначив, що для відновлення будуть потрібні значні обсяги капіталу, а також, що відновлення потребуватиме співпраці приватного та державного секторів.