Загальний імідж України досить радикально змінився на краще. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» заявив американський політолог українського походження, професор Ратгерського університету Олександр Мотиль.
"Ставлення (до України – Ред.) радикально змінилося. Візьміть до уваги, що від 2007 (чи 2008) року до 2013-го тривала так звана втома від України, тобто ані політики, ані аналітики, ані публіка нею не цікавилися. Знаю це із власного досвіду. Тоді написати статтю про Україну було легко, але щоб її прийняв якийсь серйозний журнал – надто складно. Тепер навпаки. Тоді було трактування України як бандитської, корумпованої, ні на що не здатної, а Майдан багато змінив. Звичайно, зберігається такий собі скептицизм. Вона ще корумпована, але чи не залишиться такою, чи будуть реформи? Принаймні ставлять знак питання. Українці довели, що готові боротися за свою країну, це дуже позитивно. Виявляється, є дух патріотизму, він об’єднує україномовних і російськомовних, етнічних українців, росіян, євреїв та ін. Тож загальний імідж України досить радикально змінився на краще", – наголосив Мотиль.
За його словами, українські дипломати і в Європі, й у США могли б діяти активніше.
«І це досить елементарні речі. Щотижня мати неформальну зустріч із журналістами. Щомісяця – велику прес-конференцію. І якби це робилось і в Тель-Авіві, і в Нью-Йорку, і в Чикаго, і в Парижі, і в Брюсселі, але щотижня, то мало б величезний вплив на журналістів, на аналітиків. Це нагода також впливати на дискурс. Україна, окрім іншого, могла б значно більше використовувати потенціал діаспори, і не лише в сенсі того, щоб остання надавала кошти на медикаменти (це й так робиться). У діаспорі дуже багато людей на поважних посадах, що готові допомагати, і вони шукають таких можливостей. Це людський ресурс, так званий human capital, і Київ міг би його використати різними способами, включити в роботу посольств, консульств або ж створити тісніші зв’язки між ЗМІ в Україні та людьми тут», – вважає політолог.
Детальніше читайте у матеріалі Олександр Мотиль: «Україна важлива для США як певна противага Росії» в черговому номері журналу «Український тиждень»