Олександр Крамар: Прихований потенціал для розвитку

Економіка
12 Жовтня 2021, 14:04

Автор матеріалу Олександр Крамар звертає увагу на те, що Агросектор України дедалі більше розвивається на основі масштабного імпорту техніки, обладнання, добрив, насіння та засобів захисту рослин.

Зокрема, лише імпорт засобів захисту рослин і добрив для агросектору обійшовся в $1,73 млрд у 2020-му, ще на $1,1 млрд було імпортовано сільськогосподарської техніки. Водночас, зазначається в статті, їх виробництво в країні здебільшого або відсутнє, або мінімальне. Виробництво засобів захисту рослин у країні у 2020-му становило еквівалент лише $57 млн, техніки для сільського й лісового господарства — $318 млн.

Читайте більше:"Зернові рекорди супроводжуються занепадом решти агропромислового комплексу"

Понад те, внутрішнє виробництво машин та обладнання для агросектору лише зменшувалось. Наприклад протягом минулих 5 років виробництво машин для приготування кормів для тварин зменшилося із 63,2 тис до 15,6 тис, обладнання для переробки м’яса й птиці – з 11 до 8 тис шт., сівалок – з 4,2 до 3,3 тис, культиваторів – із 3,4 до 2,5 тис, тракторів – із 2,8 до 0,9 тис, косарок – із 2,5 до 0,6 тис, плугів – із 3,7 до 2,7 тис.

Усе це, з одного боку, свідчить про проблеми в галузі, а з іншого — про значний потенціал збільшення виробництва й зайнятості в Україні. Проте відповідні перспективи залежать від здатності держави забезпечити поступовий перехід до збалансованішого розвитку як самого сільського господарства, так і пов’язаних з ним інших галузей економіки.

Більше читайте у статті «Від кількості до якості» у свіжому номері «Українського тижня».