Підвищення вартості грошей штовхатиме до банкрутства українські підприємства, які працюють на внутрішній ринок, або виробляють продукцію із більшою глибиною переробки. Адже вони усе більше перебуватимуть під тиском ножиць цін на дорогу сировину, ціни на яку зросли через ультрам'яку грошову політику в провідних економіках світу, та дедалі меншу купівельну спроможність українців. Про це повідомляє автор Тижня Олександр Крамар.
За словами автора, це провокуватиме не просто консервацію, а навіть поглиблення структурної деградації української економіки у напрямку її перетворення на постачальника сировини для інших країн. Українці ж ставатимуть дедалі біднішими.
Читайте також: Які інфляційні проблеми можуть трапитися на шляху до декарбонізованого майбутнього
Якщо казати про ставку, то в Україні інфляція навіть удвічі не перевищує американську (10,9 та 6,2% відповідно), однак облікова ставка уже майже в 9 разів вища (в США вона 0-0,25%)14:27
Підвищення ставки не може зупинити зростання цін на експортні сировинні товари чи імпортні енергоносії, але цілком здатне спровокувати дефляцію в галузях, що працюють на внутрішній ринок. Зменшення кількості грошей в умовах, коли ціни на товари й послуги першої необхідності (харчі, опалення, електроенергія) й далі стрімко зростають, змушує українців зменшувати споживання послуг та інших промислових товарів. А відтак провокує скорочення їх виробництва, зайнятості й доходів.
Читайте також: Незасвоєний урок
Підпорядкування державної політики утриманню рівня інфляції без огляду на те, як це впливає на виробництво готової продукції чи послуг в Україні, програмує поглиблення кризових процесів. А в довгостроковій перспективі така політика виявиться цілком безпорадною, не зможе ні врятувати від обвалу гривню в разі зниження цін на світових сировинних ринках, ані зупинити спровоковану цим гіперінфляцію через надмірну залежність українського ринку від імпорту абсолютної більшості необхідних громадянам непродовольчих товарів.