Олександр Крамар: Майже половина депутатів нової Ради будуть лобіювати свої інтереси

6 Листопада 2014, 17:00

Значна кількість депутатів-мажоритарників спробують інтегруватися до нової влади, щоб лобіювати власні інтереси. Про це у черговому номері "Українського тижня" пише політичний оглядач Олександр Крамар.

"Обрана в одномандатних округах майже половина депутатів нового парламенту блокуватиме впровадження реформ і зосереджуватиметься на лобізмі власних бізнес-інтересів", – вважає оглядач.

"Частина колишніх біло-синіх, особливо тих, що представляють центральні області, уже під час перегонів досить активно відмежовувалися від режиму Януковича, піарилися на фінансуванні та організації поставок для учасників АТО, виступали за введення воєнного стану для якнайшвидшого припинення конфлікту на Донбасі тощо. Цілком імовірно, що більшість обраних у центральних регіонах і значна частина тих, хто потрапив до парламенту від південних та східних областей, волітимуть створити якісь альтернативні Опозиційному блоку конформістські депутатські групи, щоб бути залученими до більшості, "знайти себе у владі" або пролобіювати свої інтереси. Бодай неформально, без офіційного приєднання до коаліції, що було б із іміджевих причин небажано для її членів", – наголосив Крамар.

Окрім того, на його думку, у випадку зміни політичних настроїв серед громадян, ці депутати працюватимуть у інтересах Росії.

"Однак це аж ніяк не усуває таких загроз, як підтримка ними консервації та навіть реставрації порядків, які панували в країні до Революції гідності, згортання здобутків Євромайдану та гальмування реформ і європейської та євроатлантичної інтеграції. Причому в разі погіршення соціально-економічної ситуації в країні та розчарування частини виборців у переможцях цих парламентських перегонів вони можуть значно активізуватися, перетворившись на згуртовану п’яту колону Кремля. І чисельність останньої за таких умов може істотно зрости за рахунок "троянських коней", перефарбованих представників попереднього режиму, які потрапили до ВР за списком або за мажоритаркою від формально проєвропейських політичних сил", – додав Крамар.

Детальніше читайте в черговому числі "Українського тижня".