Олександр Черненко: Про вибори на окупованих територіях сьогодні говорити не доводиться

5 Червня 2015, 15:09

Про вибори на окупованих територіях сьогодні говорити не доводиться, і якщо вони там колись і відбудуться, то для цього потрібно приймати спеціальний закон. Про це «Українському тижню» розповів співавтор одного із законопроектів про місцеві вибори, колишній очільник Комітету виборців Олександр Черненко.

«Є проблема виборів до облрад на землях Донеччини й Луганщини, які контролює Україна. За відкритими партійними списками, як запропоновано, зокрема, й нашим законопроектом, обласні ради обираються пропорційно, і навіть частина території, проголосувавши, може заповнити ці вакансії в раді. Але це буде не зовсім чесно», – зазначає він. 

«Ми пропонуємо, щоб вибори на Донбасі визначав спеціальний закон», – наголошує Черненко.

На його думку, Донецьку та Луганську облради краще не обирати до закінчення АТО.

«Вибори міських, районних, сільських, селищних рад у звільнених місцевостях проводити можна. Сьогодні не проблема організувати електоральні перегони до міськради Маріуполя, Краматорська, Слов’янська та інших сільських і селищних рад», – вважає він.

Однак, за його словами, питання полягає у тому, що робити з тими районами, якими пройшла лінія фронту, й тими місцевостями, які нібито є територією України (Станиця Луганська, Широкине, Щастя), але в яких забезпечити виборчий процес проблематично.

«Тому наша пропозиція, думаю, буде в спеціальному законі», – зауважує він.

«На початок кампанії я бачу (це ще не відображено в законодавстві), що ЦВК спільно з Кабміном, оскільки Кабмін – це й Міністерство оборони, визначає перелік районів і населених пунктів, де вибори не проводяться. Мова про прифронтову зону. Це райради тих районів, про які йдеться, й сільські, селищні, міські, ті населені пункти, де вибори неможливо провести з погляду безпеки та логістики, але вказується, що їх організують тоді, коли буде така можливість», – резюмує Черненко.

Повний текст матеріалу «Олександр Черненко: «Повторні місцеві вибори можливі через два роки після старту децентралізації» у черговому номері журналу «Український тиждень».