Олег Шамшур: Росія щоразу використовує «припинення вогню» для розв’язання власних проблем

25 Вересня 2020, 10:03

На Донбасі немає справжнього перемир’я, там можна побачити зовсім протилежну картину, коли припинення вогню систематично порушують російські війська та їхні сателіти. При цьому Росія щоразу використовує «припинення вогню» для розв’язання власних військовотактичних проблем і щоб удавати з себе миротворця. Про це в коментарі Тижню до матеріалу Алли Лазаревої «Без зайвої наївності» заявив український дипломат Олег Шамшур.

 

«Будь-яке справжнє, а не вдаване перемир’я передбачає повне припинення вогню і припинення загибелі людей унаслідок бойових дій. Тільки тоді воно є суто перемир’ям, тільки тоді воно має потенціал вести до закінчення війни». Він наголосив, що на Донбасі можна побачити зовсім протилежну картину, коли припинення вогню систематично порушують російські війська та їхні сателіти, й унаслідок обстрілів гинуть наші воїни та цивільні. А Росія щоразу використовує «припинення вогню» для розв’язання власних військовотактичних проблем і щоб удавати з себе миротворця», — пише він.

 

Шамшур зауважив, що Росія намагається переконати світ, ніби вона ніяк не причетна до збройних дій, і підштовхує Україну до прямих переговорів із так званими «ДНР» і «ЛНР». Показово, що всі попередні перемир’я закінчилися нічим і часто за ними слідувала нова ескалація військових дій.

 

«На мою думку, заяви на кшталт того, що припинення вогню дотримуються «в принципі», на тлі українських втрат є щонайменше абсурдними, тому їх можуть використати російська дипломатія та її союзники у своїх маніпуляціях із негативними для нашої держави наслідками», — резюмував він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Позначки: