Україні потрібен новий закон про мову, який має кодифікувати всі ті позитивні зміни до законодавства, які відбулися протягом останніх років. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив політтехнолог Олег Медведєв.
«Безумовно, цей закон потрібен. Він має кодифікувати всі ті позитивні зміни до законодавства, які відбулися протягом останніх років. Найголовніші з них врегулювали застосування мови на державній службі, захистили позиції української на радіо, телебаченні та в кінематографі», — сказав він.
За словами Медведєва, ухвалення нового інтегрального закону після того, як Конституційний Суд нарешті визнав очевидну неконституційність закону Ківалова — Колесніченка, потрібне. Але завжди краще користуватися раціо, ніж емоцією… До ухвалення нового закону розумніше підійти після завершення виборчого циклу… І не тільки президентського та парламентського, а включно з місцевими виборами 2020-го.
«Якщо ми мислимо стратегічно, то маємо бути свідомі того, що ухвалення нового мовного законодавства консолідує проросійських виборців, і це створить небезпечну ситуацію у 2020 році й почасти у 2019-му», — зауважив він.
Політтехнолог вважає, що для Порошенка з погляду електоральних перспектив і можливості обратися на другий термін порушити нині питання закону про мову у Верховній Раді було б насправді вигідно. Але якщо подивитися далі власного носа, то все ж таки доцільно повернутися до його розгляду після осені 2020 року.
«Сподіваюся, що тоді в парламенті більшість усе ж таки становитимуть прибічники української. Якщо ухвалити закон після місцевих виборів, то до наступного електорального циклу негативна емоційна хвиля противників спаде й не стане генератором реваншу та мобілізаційним чинником. За кілька років застосування цього закону люди в південних і східних областях зрозуміють, що ніхто не зазіхає на їхнє право розмовляти російською. Як вони це бачать сьогодні», — сказав Медведєв.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»