Окупаційна влада не дозволила проводити заходи з ушанування Шевченка в Сімферополі

2 Березня 2016, 17:55

У Сімферополі активістам не дозволили проводити 9 березня мітинг, присвячений пам’яті українського поета і письменника Тараса Шевченка. Про це повідомила представниця Українського культурного центру Олена Попова.

«Нам не відмовили, але нам повідомили, що на час дії надзвичайної ситуації в Криму, немає такої можливості для проведення подібного заходу», – сказала вона.

«Можу ще додати, що ті заходи, які були заплановані, як нам пояснили в міськадміністрації, вони будуть все одно проводитися. Тобто, це стосується запланованих заходів, вони мають право і можливість продовжувати свою роботу. Ми підпадаємо під категорію незапланованих на рік заходів», – пояснила Попова.

Читайте також: У Криму на вшануванні Шевченка затримали трьох активістів

Попова також опублікувала відповідний документ, згідно з яким активісти планували проведення мітингу в Сімферополі «з метою відзначення дня народження Тараса Шевченка», проте підконтрольні Росії влади міста відмовили в проведенні заходу, пославшись на розпорядження російського глави кримського уряду Сергія Аксьонова від 22 листопада 2015 року «Про введення режиму надзвичайної ситуації» і «Про обмеження масових, публічних, культурно-розважальних та інших заходів», а також на підставі протоколу засідання штабу з ліквідації наслідків НС, які тимчасово припиняють діяльність з проведення масових заходів «аж до особливого розпорядження».

Нагадаємо, 9 березня 2015 року в Сімферополі поліція розігнала мітинг пам’яті Шевченка.