Окупаційна влада Криму висунула звинувачення українському активістові

14 Грудня 2016, 16:54

Українському активісту, кримчанину Володимиру Балуху, у середу російське окупаційне слідство пред'явило звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Сам Балух з висунутим обвинуваченням не згоден і провину не визнає. Експерти групи вважають, що нова кримінальна справа проти Балуха є продовженням політично мотивованого переслідування активіста за його публічну українську позицію.

Нагадаємо, 12 грудня суд у Криму заарештував Володимира Балуха на 30 діб. Сторона звинувачення серед своїх доводів вказувала на те, що активіст «не здав свій український паспорт і не відмовився від громадянства України». 

Балух на своєму будинку розмістив табличку з адресою "вул. Героїв Небесної сотні". Його вже затримували і залучали як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності. Фермер раніше відмовлявся отримувати громадянство РФ, за що йому погрожували відібрати землю.

8 грудня 2016 року працівники ФСБ з'явилися з обшуками в село Серебрянка. Обшуки проводилися протягом чотирьох годин в будинках Балуха і його матері. Цього разу працівники ФСБ «знайшли» на даху будинку активіста патрони і динаміт, після чого Балуха затримали.

Правозахисники повідомляють, що є підстави вважати, що патрони були підкинуті в ході обшуку з метою фальсифікації нової кримінальної справи проти активіста.

На даний момент відомо, що Балух перебуває у Роздольненському ізоляторі тимчасового утримання. Активіста звинувачують в «незаконному зберіганні зброї, його основних частин, боєприпасів», за такою статтею йому загрожує позбавлення волі до 4 років.