Окупанти використовують режим тиші у кількох цілях – ГУР МО

1 Вересня 2016, 10:55

Режим припинення вогню використовується противником у кількох цілях. Про це інформує Головне управління розвідки Міноборони.

Зокрема, режим "тиші" терористи використовують для оптимізації бойових порядків.

"Відмічено на напрямках: Сєверодонецький. Із н.п.Брянка до н.п.Стаханов переміщено до роти 15 стрілецького батальйону (Брянка) 6 окремого мотострілецького полку (Стаханов) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ; Слов’янський, Донецький. Здійснено посилення передових підрозділів 3 окремої мотострілецької бригади (Горлівка) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ, які займають оборону на південно-західних околицях н.п.Горлівка танковими та мотострілецькими підрозділами з’єднання. Переміщено у напрямках: н.п.Михайлівка – танкову і мотострілецьку роти бригади. У районі н.п.Авдіївка проведена ротація особового складу передових підрозділів 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка) 1 АК ЗС РФ",  –  йдеться у повідомленні. 

Також бойовики нарощують зусилля розвідки на потенційно небезпечних напрямках та у районах: “Світлодарський виступ”; Авдіївка – Ясинувата; район н.п.Широкине. "У смузі відповідальності 7 окремої мотострілецької бригади (Дебальцеве) та на ділянці відповідальності 6 окремого мотострілецького полку (Стаханов) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ відмічено застосування технічних засобів контрбатарейної боротьби; заплановано вихід диверсійно-розвідувальних груп на ділянці відповідальності 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ", –  сказано в тексті.

Крім цього, гібридні війська, згідно з текстом, підвищують рівень боєготовності підрозділів,  доукомплектовують їх, поповнюють боєприпаси. "До вищого ступеня бойової готовності (з метою тренування) приводились підрозділи 6 окремого мотострілецького полку (Стаханов) 2 АК ЗС РФ. У з’єднаннях та частинах 1 та 2 АК здійснюється підготовка до командно-штабних навчань. Відмічено підготовку відповідної документації у 2 (Луганськ) та 7 (Дебальцеве) окремих мотострілецьких бригадах 2 АК ЗС РФ, а також 9 окремому штурмовому мотострілецькому полку морської піхоти (Новоазовськ) 1 АК ЗС РФ. Вказані заходи проходитимуть на єдиному оперативному фоні із стратегічними командно-штабними навчаннями ЗС РФ “Кавказ-2016", – наголошує розвідка.

Як повідомлялося, міністр оборони Степна Полторак констатував дотримання режиму тиші на Донбасі, починаючи з півночі 1 вересня.

Раніше аналогічну заяву зробили в штабі АТО.

Нагадаємо незаконні збройні формування за середу, 31 серпня, 25 разів обстріляли позиції сил АТО, велика частина обстрілів припала на Донецький напрямок. У середу були зафіксовані факти застосування мінометів калібром 120 мм і 82 мм.

Раніше партнери України по "нормандському формату" Німеччина і Франція підтримали ініціативу української сторони про встановлення "режиму тиші" на Донбасі з 00.00 1 вересня, заявив в середу глава української держави Петро Порошенко.

Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков в середу також заявив, що Москва вітає ініціативу припинення вогню.

26 серпня спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі щодо Донбасу Мартін Сайдік зазначив, що Тристороння контактна група за участю представників ОРДО і ОРЛО в Мінську заявила про необхідність безстрокового припинення вогню в зв'язку з початком нового навчального року.

Сайдік зазначив, що це  спільна ініціатива всіх сторін Тристоронньої контактної групи. Він звернув особливу увагу на слово "безстрокове" щодо режиму припинення вогню.