Окупанти відкрили нову кримінальну справу проти українського політв’язня Балуха

29 Серпня 2017, 13:38

В окупованому Криму відкрили нову кримінальну справу проти незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

У повідомленні зазначається, що після подачі Балухом і його адвокатом в поліцію скарги про незаконні дії начальника Раздоленського ізолятора тимчасового тримання Валерія Ткаченко, той у відповідь подав скаргу на українця. За заявою Ткаченко Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу проти Балуха по ч. 1 ст 318 УК РФ.

«У документі сказано, що Володимир Балух 11 серпня 2017 року під час ранкової перевірки камер ІТТ в коридорі вдарив ліктем у живіт капітана Валерія Ткаченко, після чого політв’язень зайшов у камеру №2, взяв флакон миючого засобу та знову вдарив начальника ІТТ по правій руці», – йдеться в повідомленні.

За інформацією захисників Балуха, Ткаченко сам напав на політв’язня, ображав нецензурними словами та принижував за національною ознакою, що і було зафіксовано на відео в ІТТ.

Адвокати українця подали скаргу на начальника ІТТ в поліцію.

Правозахисники впевнені, нова кримінальна справа свідчить про продовження переслідувань Булаха за політичними мотивами, навіть після неправосудного вироку.

Нагадаємо, 4 серпня Роздольненський суд окупованого Криму засудив Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму, а також зобов'язав виплатити штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

14 грудня 2016 року Балуху пред'явили звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів.