Окупанти мінують території на Донбасі – звіт СММ ОБСЄ

24 Вересня 2020, 17:32

Російсько-окупаційні війська мінують території Донбасу. Про це в четвер, 24 вересня, повідомляється на сторінці Операції об’єднаних сил у Facebook з посиланням на дані звіту СММ ОБСЄ.

 

З початку вересня було зафіксовано кілька фактів мінування. Зокрема, під час безпілотники Місії на непідконтрольній урядові України території помітили:

 

  • 1 вересня – 23 протитанкові міни, встановлені поперек рульової доріжки на території зруйнованого міжнародного аеропорту «Донецьк»;
  • 4 вересня – 4 протитанкові міни, встановлені в один ряд поперек західної смуги автодороги, та 7 вересня – вісім протитанкових мін, установлених в один ряд поперек автодороги, поблизу населеного пункту Весела Гора Луганської області;
  • 13 вересня – 14 протитанкових мін, установлених поперек автошляху поблизу населеного пункту Саханка Донецької області. Того ж дня було задокументовано вісім протитанкових мін, установлених в один ряд поперек автошляху, і 20 протитанкових мін, установлених нещільними групами на східній та західній смугах руху цього ж автошляху поблизу населеного пункту Весела Гора Луганської області.

 

Крім того, 19 вересня члени патруля Місії вкотре помітили протипіхотну міну (МОН-200) поблизу Молодіжного Луганської області.

 

Окрім того, російсько-окупаційні війська застосовують і приховані способи мінування території, зокрема протипіхотними мінами ПОМ-2, які мають період самоліквідації від 4 до 100 годин (у середньому 23-24 години). Для доставки таких мін використовується гранатомет РПГ-7 з переробленою гранатою ПГ-7. Радіус суцільного ураження такої міни становить до 16 метрів.

 

Зазначається, що ці факти свідчать про ігнорування та порушення російсько-окупаційними військами низки міжнародних угод:

 

  • Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї від 1980 року;
  • Протоколу ІІ Конвенції про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток, інших пристроїв з поправками, внесеними 3 травня 1996 року;
  • Оттавської конвенції від 1997 року про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їх знищення, яка взагалі накладає повну заборону на протипіхотні міни;
  • Протоколу V 2003 року, спрямованого на зниження ризиків, пов’язаних із так званими боєприпасами, які не вибухнули, або боєприпасами, залишеними після закінчення збройного конфлікту.

 

«Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін звертає увагу цивільного населення на необхідність підвищення пильності під час пересування в районах проведення операції Об’єднаних сил», – йдеться в тексті.

 

Нагадаємо, 23 вересня збройні формування Російської Федерації тричі порушили режим припинення вогню, зокрема поблизу Попасної.