Окупанти Криму намагалися вивезти з будинку внука Мустафи Джемілєва

2 Лютого 2016, 15:48

У вівторок вранці у селі Щебетівка, біля Коктебеля в будинок доньки Мустафи Джемілєва Ельзари Абдулжелілової приїхали люди, що представилися співробітниками Федеральної міграційної служби, якы хотіли забрати з собою її сина Ерола. Про це повідомила сама Ельзара Абдулжелілова.

"Вони сказали, що проводять паспортний контроль, серед них були представники ФМС, від хвилювання я забула з'ясувати їхні прізвища. Кілька людей зайшли в будинок і попросили пред'явити паспорти, переписали дані. Вели себе ввічливо і дуже культурно…Коли вони вже йшли, зацікавилися моїм сином Еролом", – повідомила Ельзара Абдулжелілова.

За її словами, син в цей час спав удома. Він приїхав у Крим на час канікул з Кіпру, де навчається. Під час перетину адмінкордону між Херсонськой областю і Кримом співробітники прикордонної служби ФСБ затримали його на дві години.

Співробітники ФМС, серед яких був і дільничний, поцікавилися "чи не приїжджав хтось з родичів останнім часом?" "Я відповіла, якщо вони мають на увазі мого батька – то ні, він не приїжджав. Тільки мій син", – розповіла жінка. Після цього співробітники ФМС пішли, однак через деякий час знову повернулися, і, за словами матері, наполегливо просили Ерола "поїхати з ними поговорити".

"Я проконсультувалася по телефону зі знайомими, мені сказали, що нікуди їхати не треба. Ми відмовили їм", – каже Абдулжелілова. На цьому візит був завершений.

Офіційних повідомлень органів ФМС поки немає, зв'язатися з представниками відомства для отримання коментарів поки не вдалося. Зараз активісти мають намір організувати чергування в будинку і надати їм юридичну допомогу для оскарження незаконних дій "влади".

Читайте також: У МЗС відреагували на заочний арешт Джемілєва окупаційною владою Криму

Нагадаємо, у Київському районному суді Сімферополя в середу 20 січня заочно обрали стосовно народного депутата України Мустафи Джемілєва запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Джемілєва звинувачують у незаконному перетині кордону, незаконному зберіганні зброї та боєприпасів.