Оксана Маркарова: Присутність держави в банківському секторі повинна зменшитися до 24% у 2022 році

15 Березня 2018, 10:16

Міністерство фінансів України пропонує поступово зменшувати частку присутності держави на банківському ринку з 55% у 2017-му до 24% у середньостроковій перспективі. Зокрема, Укргазбанк та ПриватБанк мають бути повністю продані відповідно у 2020 та 2022 роках. Про у своєму матеріалі для Тижня написала перша заступниця міністра фінансів України Оксана Маркарова.

 

За її словами, зменшення державної частки наблизить український ринок банківських послуг до європейських країн-сусідів, покращить його інвестиційну привабливість, зробить ефективнішим.

 

«Ми також розуміємо, що інвестори банківського сектору найбільш консервативні і перед тим, як ми побачимо їх в Україні, будуть міжнародні фінансові установи та портфельні інвестори. Тому вже до кінця 2018-го плануємо створити умови для залучення міноритарних акціонерів — міжнародних фінансових установ в Укргазбанк, а до кінця 2019-го в Ощадбанк та Укрексімбанк», — написала Маркарова.

 

Також перша заступниця очільника Мінфіну зазначила, що держава утримуватиметься від реалізації ініціатив, що можуть зумовити зростання її частки в банківській системі. З урахуванням зазначеного створення нових державних банків вважається недоцільним.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»