«Турецький потік» є лише одним з кількох енергетичних проектів, яким наразі займається Анкара. Про це повідомляє видання Eurasianet.org.
Зокрема, Азербайджан планує побудувати Транс-Анатолійський газогін (TANAP) протяжністю в 2 тис. км, щоб транспортувати газ до Європи через Туреччину, у власності якої буде частина газопроводу. Також тривають переговори щодо побудови газогонів з Іракського Курдистану та Ірану.
Анкара наполегливо налагоджує відносини з багатим на газ Туркменістаном. У січні міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу відвідав Ашхабад, заклавши основу для офіційного візиту до Туреччини президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова, запланованого на жовтень2015 року.
Один турецький посадовець в приватній розмові зауважив, що раніше «говорили про одну мову, дві країни» стосовно Азербайджану.
«Тепер ми говоримо: одна мова, три країни», – додав він.
Турецькі експерти зазначають, що перешкодою для транспортування транс-каспійського газу з Туркменістану може стати позиція Росії.
Нездатність п'яти прикаспійських держав – Азербайджану, Ірану, Казахстану, Росії та Туркменістану – домовитися про укладення комплексної угоди дозволяє Кремлю диктувати власні правила.
Наприкінці грудня експерти ЄС зазначили, що будівництво газогону залежить від Туркменістану та Азербайджану. Волкан Оздемир, голова Інституту з дослідження енергетичних ринків та політики в Анкарі, вважає, що Москва навряд чи погодиться з таким аналізом.
«Туркменістан повинен отримати згоду Росії для прокладання трубопроводу по дну Каспійського моря, щоб зв'язати свій газолін з TANAP, що веде в Туреччину. Це неможливо, тому що Росія остерігається конкуренції на європейському ринку», – зазначив Оздемир.
Нагадаємо, раніше Росія і Туреччина домовилися про маршрут "Турецького потоку", довжина сухопутної частини якого складе 180 кілометрів, потужність – 63 мільярди кубометрів на рік.
Як повідомляється, Стамбул веде переговори про зниження ціни на російський газ в обмін на «Турецький потік». За словами турецьких експертів, країна хоче не лише транспортувати російський газ, а й продавати його іншим країнам.