Огризко: Росія маніпулює і затягує розмежування кордону з Україною

24 Червня 2013, 22:00

Зокрема, Огризко вважає, що питання демаркації кордону на суходолі з Росією практично вирішене.

«Треба лише демаркувати сухопутний кордон. Для цього необхідно незначні фінанси та політичну волю. Як на мене, з російської сторони немає найголовнішого – бажання. Плюс вони ще не зовсім позбавилися політичних ілюзій відносно повернення України в чергову імперію. Ця логіка безперспективна, тому що так чи (Україною. – Ред.) вибрано інший напрямок і кордон має бути», – заявив екс-міністр.

Водночас Огризко нагадує, що триває делімітація Азовського моря і Керченської протоки між Росією та Україною.

«Згідно з міжнародним правом, лінія кордону проходить таким чином, що більша частина Азовського моря є українською територією, менша, в силу географічних даних, належить Росії. Так само Україні належить і Керченська протока. Проте це не влаштовує російську сторону, тому вони затягують цей процес і намагаються маніпулювати ним», – зазначив він.

Водночас з Білоруссю і Молдовою, як зазначив він, цей процес значно простіший.

«З Білоруссю питання «висіло»  довго через штучну проблему так званих боргів, які начебто виникли в українських підприємств перед білоруською стороною після розпаду СРСР. Думаю, нещодавна домовленість Януковича і Лукашенка – це спільна перемога… Щодо Молдови, то проблеми не настільки глибокі. Думаю, що вона буде наступною у врегулюванні цього питання і останньою – Російська Федерація в силу її зовнішньополітичної позиції», – вважає екс-міністр.

Огризко припускає, що у випадку наявності політичної волі з Росією процес визначення кордонів може тривати до двох років.

«Якщо уявити, що Російська Федерація раптом захотіла би провести демаркацію кордону з Україною, а це доволі велика протяжність, то без особливої напруги за 1,5-2 роки таку роботу можна зробити. Але якщо її (політичної волі. – Ред.) немає, це може тривати і 10 років. З Білоруссю це можна зробити за один рік, з Молдовою залишилися невеликі шматочки, мова йде про місяці», – підсумував Огризко.

Як писав Тиждень.ua, поки не поставлено остаточної крапки у демаркації та делімітації державного кордону України з Молдовою, Білоруссю та Росією.