Екс-міністр зазначив, що вочевидь аудіозапис цієї розмови нібито не стане причиною надзвичайних проблем у відносинах ЄС та США. «Безумовно реакція високопосадовців ЄС є негативною, і це зрозуміло. Але я не думаю, що це стане причиною якихось надзвичайних проблем. Власне тому, що і США, і ЄС відстоюють одні і ті ж самі підходи та принципи і хочуть одного і того самого – щоб Україна розвивалася як цивілізована демократична країна», – вважає Огризко.
«Тут йдеться не про стратегію, а про тактику. Якщо на думку однієї сторони, вона діє зважено, хоча й довго, то на думку іншої, треба це робити швидше. Різниця лише в цьому. І, можливо, це і є причиною такого суто емоційного сплеску, який мав місце. Але по суті позиції однакові, тому я не думаю, що це може стати причиною якихось глибоких проблем в двосторонніх відносинах», – додав він.
Крім того, на його думку, це не вплине і на відносини США та Росії, оскільки й так вони перебувають у «доволі песимістичній площині».
«Відносини між США та Росією зараз є далекими від того, щоб їх назвати конструктивними, вже не кажучи про стратегічність, хоча про це продовжують говорити на всіх публічних заходах, які проводяться», – вважає Огризко.
«Причина тут в одному – Росія не змінює свого ставлення до Заходу в цілому і до США, зокрема. І бачить в США свого найбільшого стратегічного конкурента. Зараз це переводиться в ідеологізовану площину. Насаджуються стереотипи, які були характерні для радянського періоду, що Росія – це оточена ворогами фортеця, а найбільший ворог – США», – додав екс-міністр.
Нагадаємо, що в інтернеті з’явилися ролики із записом таємних переговорів іноземних дипломатів, що працюють в Україні, з високопоставленими європейськими та американськими чиновниками. У записі розмови помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд з послом США Джеффрі Пайєттом, в якому Нуланд нецензурно відгукнулася про роль ЄС у врегулюванні кризи.
Крім розмови Нуланд і Пайєтта була також оприлюднена ще одна розмова – людей з голосами, що нагадують голоси генсекретаря Європейської служби зовнішньої діяльності Хельги Шмідт та представника ЄС в Україні Яна Томбінські.
Прес-секретар канцлера Німеччини Анґели Меркель заявила, що Меркель вважає неприйнятними зневажливі висловлювання американських дипломатів щодо ролі ЄС у кризовій ситуації в Україні.