Оголошено список фільмів, що претендують на висунення від України на “Оскар”

Акценти
16 Серпня 2018, 14:20

Український Оскарівський комітет завершив прийом заявок та опублікував список із шести вітчизняних фільмів, з яких буде обрано претендента від України на премію «Оскар» у категорії «Кращий фільм іноземною мовою». Про це йдеться на сторінці комітету в Facebook у четвер, 16 серпня. 

 

Цього року в національному відборі участь братимуть шість фільмів: «Брама» Володимира Тихого, «Вулкан» Романа Бондарчука, «Донбас» Сергія Лозниці, «Кіборги» Ахтема Сеітаблаєва, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк та «Міф» Леоніда Кантера та Івана Яснія.

 

 

У комітеті додали, що 29-го серпня у кінотеатрі «Жовтень» у Києві відбудеться пресс-показ фільму-претендента від України та пресс-конференція з цієї нагоди.

 

 

Нагадаємо, 1 серпня українська документальна стрічка «Межа очікування» отримала нагороду в категорії «Найкращий режисер документального фільму іноземною мовою» на 7-му Мадридському міжнародному кінофестивалі. 

 

12 червня стало відомо, що дві українські стрічки – «Вулкан» Романа Бондарчука та «Донбас» Сергія Лозниці увійшли до конкурсної програми Мюнхенського кінофестивалю

 

17 травня стало відомо, що створена у співпраці України, Франції та Ісландії кінострічка "Жінка на війні" стала однією з переможців програми "Тиждень критики" на 71-му Каннському кінофестивалі.

 

Як повідомлялося, українсько-словацький фільм "Межа" переміг у шести номінаціях кінопремії у Братиславі.

90