Оголошено підозру полковнику міліції, що наказав розігнати харківський Євромайдан

8 Грудня 2014, 15:03

Полковнику харківської міліції, за вказівкою якого було проведено розгін учасників Євромайдану у Харкові, оголошено підозру. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Одному з колишніх представників керівного складу Харківського міського управління ГУ МВС України в області оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки)", – йдеться у повідомленні.

Встановлено, що за вказівкою полковника міліції, який мав забезпечувати охорону громадського порядку біля Академії внутрішніх військ МВС України у Харкові 19 лютого, почався розгін мітингувальників.

За даними прокуратури, правоохоронці фактично застосували силу до мирних, неозброєних демонстрантів, через що кілька громадян отримали тілесні ушкодження.

Крім того, до охоронюваного периметру, створеного міліціонерами, безперешкодно зайшло близько 100 так званих «тітушок», які побили мітингувальників, спричинили тілесні ушкодження представникам ЗМІ та розбили камери операторам кількох телеканалів. 

Під безпосереднім керівництвом полковника міліції з місця проведення мітингу правоохоронцями безпідставно затримано та доставлено до райвідділу 12 мітингувальників.

Наразі екс-міліціонеру обрано запобіжний захід – особисте зобов’язання.

Нагадаємо, 19 лютого в Харкові працівники міліції розігнали учасників пікету перед Академією Внутрішніх військ МВС України. Тоді було травмовано кількох учасників акції.

Позначки: