Оголошено 48 переможців конкурсного відбору кінопроектів, які отримають держфінансування

21 Вересня 2016, 18:11

21 вересня о 12.00 год. у кінотеатрі «Жовтень» відбулася прес-конференція, під час якої були оголошені переможці Дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів, що отримають державне фінансування. Про це інформує прес-центр Держкіно.

«У період із 12 по 15 вересня цього року Державним агентством України з питань кіно було проведено Дев’ятий конкурсний відбір кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів. Конкурс було проведено відповідно до Порядку, затвердженого Міністерством культури України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що конкурсний відбір відзначився рекордною кількістю кінопроектів, що претендували на державне фінансування. Зокрема, під час першого етапу членами Експертної комісії були опрацьовані 172 кінопроекти. Із них 90 були допущені до другого етапу, який відбувався у форматі відкритих пітчингів.

Найбільші суми державної підтримки очікують отримати ТОВ «Солар Медіа Интертейнмент» з фільмом Egregor – 54 млн грн, ТОВ «Студія «Кінороб» з кінопроектами «Аеропорт» – 31,25 млн грн і «Захар Беркут» – 30 млн грн.

Варто відзначити, що завдяки прямій трансляції в мережі Інтернет, кожен охочий мав змогу побачити процедуру пітчингів в режимі онлайн.

«За результатами пітчингів, Експертна комісія з питань кінематографії 20 вересня цього року затвердила узагальнений рейтинговий перелік кінопроектів, що претендують на включення до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки. На підставі вказаного переліку експерти рекомендували Державному агентству України з питань кіно здійснити формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки, включивши до неї кінопроекти, які отримали середню оцінку не менше 35 балів включно – це48 кінопроектів. Також для отримання держаного фінансування продюсерам короткометражних і повнометражних проектів у сесії «дебютні ігрові» необхідно скоротити кошторисну вартість фільмів до одного і десяти мільйонів гривень відповідно», – сказано в тексті.