Огляд російської блогосфери: Вигадана у Кремлі Новоросія і перемир’я, якого Україні варто остерігатися

3 Вересня 2014, 19:52

Історик і літературний критики Боріс Соколов пише, що Путін придумав якусь Новоросію, яка не має ніякого відношення до України.

„Росії. Насправді нічого подібного і близько немає. На сході України, особливо в Донецькій і Луганській областях, російська мова абсолютно панує – в підлеглому положенні тут завжди була мова українська. Новоросії само як адміністративно-територіального утворення ніколи не існувало, а всі ті області, які Путін включає до складу Новоросії, в радянський час незмінно входили до складу України. І, як показували соцопитування до кризи, в східних областях, в тому числі в Донецькій і Луганській, абсолютна більшість населення було проти приєднання до Росії або створення якихось нових держав”, – пише Соколов.

Виходець із Чечні і член партії „Єдіная Росія” Рамзан Кадиров лякає угрупування "Ісламська держава", де напередодні висловили загрозу розпочати війну в Чечні і на Кавказі.

„Вони говорять тільки те, що їм доручають господарі зі спецслужб Заходу. Ці виродки не мають ніякого відношення до Ісламу. Вони є відвертими ворогами мусульман усього світу… Я хочу нагадати всім, хто щось замишляє проти нашої країни, що у Росії є гідні сини, готові виконати будь-який наказ, скрутити шию будь-якому ворогові в його ж лігві, де б він не був. І ми вважаємо для себе щастям очистити світ від подібної мразі”, – заявляє Кадиров.

Гела Васадзе, грузинський політолог остерігає Україну від перемир’я, про яке сьогодні вели переговори президент Росії і України, згадуючи приклади Абхазії і Південної Осетії.

„Тільки дуже наївна людина може вірити в те, що Москва не готує рівно такий же сценарій для України. У цьому сценарії будуть задіяні всі засоби, військова загроза, постійні провокації, брехня і шантаж, широкі дезинформаційні кампанії, в яких в темну використовуватимуться вельми шановні люди і справжні патріоти України. Тому, найактуальнішим питанням для українського суспільства в найближчі дні, а може й місяці буде питання розуміння реального стану речей”, – вважає політолог.

Світська левиця й телеведуча Ксенія Собчак полемізує із актором Нікітой Михалковим про анексію Криму:

„Єльцин підписав Біловезькі угоди, в яких Крим залишався українським, і не просто як «подарунок» людини з черевиком, а на цілком вторгованих умовах. Трохи пізніше, при Будапештських угодах, Україна передала Росії весь ядерний потенціал, стала без'ядерною державою і підписала договір про нерозповсюдження ядерної зброї. (Господи, а уявляєте, якби зараз у України була ядерна зброя?)".

"Можна довго обговорювати, чи правильно це було підписувати чи ні. Але за Біловезькою угодаю –  ТАК ДОМОВИЛИСЯ. А президент Путін, смію Вам нагадати, був наступником людини, яка підписала договір від імені країни, в якій ми з Вами живемо. Жодна його президентська передвиборча кампанія ніколи не будувалася на тезі, що ці домовленості треба анулювати”, – константує Собчак.

Тим часом лідер опозиції Алєксєй Навальний критикує плани КНР стати акціонером Ванкорського нафтородовища, які підтримав Путін.

„Росія як сировинний придаток Китаю – це просто-таки новий головний концепт путінської Росії. Причому подається це з великою гордістю, як досягнення”, – наголошує Навальний.