Огляд InformNapalm: у російської агресії немає кордонів

Світ
28 Грудня 2019, 11:00

Російська Федерація продовжує свою гібридну війну не тільки проти України, а й в інших точках світу. Передусім метою політичних еліт РФ є створення хаосу і точок напруження для перерозподілу ресурсів, економічного та політичного впливу у світі. Президент РФ Владімір Путін прагне за допомогою розв'язування та підживлювання війн довести, що Росія знов є великим гравцем на світовій арені та полюсом геополітичного впливу, який протистоїть США. Водночас Кремль сподівається за рахунок значних поступок стати партнером для Китаю.

Проте, як каже народна мудрість – на чужому горі, свого щастя не побудуєш. Росія несе лихо, страждання та смерть тисячам людей: українцям, сирійцям та іншим народам, які стали жертвами геополітичних амбіцій РФ. Сьогодні гібридна агресія Росії не має кордонів, тому важливо протидіяти їй не лише регіонально, а і глобально.  

На своєму рівні міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm бере активну участь в інформаційній протидії російській агресії, добуваючи розвідувальні дані, викриваючи чутливу для агресора інформацію. Російська армія та найманці продовжують вбивати мирних мешканців Сирії, і якщо Україна прагне, щоб світ почув про її трагедію і більше звертав увагу на українські визвольні змагання, то ми також не маємо забувати і про інших жертв агресивної політики Росії. На цьому тижні ЗМІ повідомили, що у Сирії російські військові завдали чергового нищівного авіаудару по школі: загинуло 10 людей, з них 6 були дітьми. Раніше спільнота InformNapalm неодноразово викривала та публікувала особисті дані членів екіпажів військово-повітряних сил, задіяних в Сирії. Загалом було встановлено дані 116 офіцерів ПКС ЗС РФ. Але це не єдині винуватці вбивств, хто прямо чи опосередковано виконував злочинні накази. Не тільки Путін має нести відповідальність за агресивні дії, але й кожен солдат,  офіцер або найманець, який брав участь у агресії. Правосуддя невідворотне, бо їхні дані рано чи пізно будуть встановлені.

На цьому тижні волонтери викрили деяких посадових осіб зі складу гвардійського ракетного крейсера “Москва” ЧФ РФ, який в другій половині 2015 року очолював постійне оперативне з'єднання ВМФ Росії в Середземному морі та виконував роль постійного штабу всієї сирійської операції РФ. За це нагороди отримали моряки, командир корабля гвардії капітан 1 рангу Олександр Шварц пішов на підвищення і зараз займає посаду командира дивізії Приморської флотилії Тихоокеанського флоту РФ, нагороду отримав також сам корабель – ракетний крейсер “Москва” указом президента Росії Путіна нагородили орденом Нахімова. На фото міністр оборони РФ Шойгу вручає на кораблі цю нагороду.

Цікаво, що в січні 2016 року обов'язки ракетного крейсеру «Москва» в Середземному морі в межах сирійської операції прийняв на себе флагман російського Тихоокеанського флоту ракетний крейсер «Варяг» (колишня назва – «Червона Україна», побудований у Миколаєві у 1980-х роках). І цей корабель цікавий з точки зору демонстрації гібридних дій РФ, коли військові та найманці спільно використовуються у бойових діях як різні складові єдиного замислу агресії.

Нагадаємо, що в 2018 році Служба безпеки України представила докази і відео допита свідка, який розповів, що ракетний крейсер «Варяг» також неодноразово брав участь у переправленні до Сирії бойовиків так званої приватної військової кампанії «Вагнер» із важким озброєнням та боєприпасами, які виконували бойові завдання у Сирії в інтересах Путіна та його оточення. У спеціальному звіті InformNapalm, який був представлений на Парламентській Асамблеї НАТО, зазначались  дані 20 артилеристів та 25 танкістів з угрупування «Вагнера», а також інші свідчення, які підкреслюють гібридне використання таких «приватних найманців» з гарматами і на танках для досягнення політичних цілей Москви в різних точках світу, від Донбасу до Сирії.

В листопаді 2019 мережу сколихнули відео, на яких зафіксовано як російські найманці ПВК «Вагнера» ще в 2017 знущались з захопленого ними сирійця: катували його, били кувалдою по кінцівкам, відрізали голову, а потім підвісили та підпалили тіло. Активісти групи «Ихтамнет_м0209» спільно з OSINT-розвідниками InformNapalm ідентифікували всіх учасників цього злочину проти людяності.

Один з бойовиків, який жорстоко катував сирійця – громадянин РФ Владислав Апостол з позивним «Вовк».

Раніше він вже потрапляв у фокус досліджень InformNapalm. Також він брав участь у бойових діях на Донбасі в складі російського окупаційного корпусу. Він покищо єдиний з вказаної групи катівників та вбивць, вже не зможе предстати перед судом, бо при атаці на завод CONOCO був знищений в Сирії 7 лютого 2018 року ВПС США.

Але Україною та Сирією гібридна військова діяльність Росії не обмежується. Експансія тягнеться далі. Так 25 грудня 2019 президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час спільної прес-конференції з президентом Тунісу Каїсом Саїдом заявив, що за його даними у Лівії зараз перебувають дві тисячі бійців російської приватної військової компанії “Вагнер”. Він також задав риторичне питання: «Що вони там роблять?», хоча турецька розвідка та президент прекрасно розуміють, що російські гібридні угруповання прибули у Лівію щоб підтримати командувача "Лівійської національної армії" Халіфу Хафтара, колишнього соратника Муамара Каддафі, і тут інтереси РФ значно розходяться з інтересами Туреччини в регіоні. І варто пам’ятати, що всюди де з’являються російські гібридні війська починаються хаос, гаряча війна і страждання для цивільного населення.  Ті, хто вбивав українців, згодом їдуть вбивати сирійців, або лівійців в інтересах Кремля. Тому в інформаційному, економічному, дипломатичному, політичному чи інших сферах варто консолідовано протистояти цим силам руйнування, хаосу та смерті, яку сповідує сучасна Російська Федерація. Це не питання філософії чи моралі – це питання виживання. 

Автор:
InformNapalm