Огляд InformNapalm: роковини Іловайської трагедії та нові факти російської окупації Донбасу

Світ
26 Серпня 2019, 10:44

Розкрили факти підготовки банківської системи ОРДіЛО до інтеграції з фінансовою системою РФ. Звернули увагу військової прокуратури України на нові, не відомі раніше докази участі екіпажу ВДК «Ямал» в операції із захоплення Криму. Оприлюднили дані про методику порівняння звітів ОБСЄ та ООС щодо обстрілів із боку російських окупаційних військ. Показали збільшення різниці в розрахунках спостерігачів на 39,5% за четвертий тиждень «перемир’я».

 

Роковини Іловайської трагедії. Нові дослідження

До річниці запеклих боїв за Іловайськ, відомих як Іловайський котел, що відбувалися в другій половині серпня 2014-го, британська дослідницька група Forensic Architecture презентувала проект щодо висвітлення фактів участі російських військ в агресії проти України. У фокус дослідження групи, що працює на базі Лондонського університету та використовує архітектурні методи й технології для розслідування порушень прав людини у всьому світі, потрапили фото- та відеофакти використання російськими військами на Донбасі танків Т-72Б3. Серед головних джерел інформації, якими послуговувалися британські дослідники, вказано супутникові знімки, а також сайт міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

 

Читайте також: Огляд InformNapalm: контрабанда для ЧФ РФ та третина «глухих обстрілів»

 

Цікаво, що танки Т-72Б3 стали надходити на озброєння до російської армії тільки з 2012 року, і не були на озброєнні в ЗСУ, отже не могли потрапити в Україну легальним шляхом. Танки цього типу не раз потрапляли у фокус досліджень волонтерів InformNapalm. Їх виявляли на території міст Луганськ, Іловайськ та Дебальцеве. Фіксувалося знищення танка цієї модифікації на околицях Дебальцевого. Встановлено, що він належав до 6-ї окремої танкової бригади ЗС РФ.

 

У 2016-му аналітичні звіти та відеографіка спільноти InformNapalm щодо наявності на Донбасі новітніх російських зразків військової техніки включно з танками Т-72Б3 та інших модифікацій були представлені українською делегацією під час Парламентської асамблеї ПАРЄ та НАТО.

 

Нагадаємо, що наприкінці серпня 2014 року українські військові, рухаючись за узгодженим із командуванням ЗС РФ маршрутом «зеленого коридору», потрапили під підступний інтенсивний артилерійський обстріл із важкого озброєння. За офіційними даними, в Іловайську загинуло 366 українських військових, 429 дістали поранення різного ступеня важкості, а 300 воїнів потрапили в полон. Події тих днів стали трагедією для українського народу. Загалом волонтери InformNapalm зібрали докази проти п’яти підрозділів російської армії, які брали безпосередню участь у підступному розстрілі українських військ під Іловайськом:

  • 6-а танкова бригада (в/ч 54096, м. Нижній Новгород, ЗВО);
  • 31-а десантно-штурмова бригада (в/ч 73612,  м. Ульяновськ);
  • 74-а окрема мотострілецька бригада (в/ч 21005, м. Юрга, ЦВО);
  • 8-а гірська мотострілецька бригада (в/ч 16544, с. Борзой, Південний ВО);
  • 247-й десантно-штурмовий полк (в/ч 54801, м. Ставрополь, Південний ВО).

На шостому році війни РФ проти України звіти британських дослідників Forensic Architecture, які спираються на дані інших дослідницьких груп, викликали потужний інформаційний вибух у західних ЗМІ та змусили світ знову згадати про Іловайську трагедію. Вони вчергове продемонстрували, як Кремль та особисто Владімір Путін підступно брешуть, коли кажуть «их там нет» щодо російських військ на Донбасі.

Російська Федерація готує банківську систему ОРДіЛО до інтеграції

21 серпня волонтери InformNapalm розповіли про ознаки завершального етапу активної підготовки інтеграції банківської системи окупованих територій Донбасу для функціонування в межах фінансової системи РФ.
За даними розвідки відкритих джерел, інсайдерів з окупованих територій, а також Російської Федерації, інтеграція банківської системи ОРДіЛО вийшла на завершальну стадію. Номера банківських рахунків переводять на аналогову 20-значну форму, яка повністю відповідає російським. Фото з розшифруванням нової структури рахунків, яка буде прийнята.

 

Крім того, на медійних ресурсах терористів повідомлялося, що з вересня 2019-го «центральний республіканський банк ДНР» впроваджує новий програмний комплекс у межах переходу на новий план розрахунків.

В InformNapalm підкреслюють, що після централізованої видачі російських паспортів це наступний очевидний крок посилення окупації Донбасу. У міжнародній спільноті звертають увагу політиків та дипломатів, що варто консолідовано реагувати на ці виклики, бо вказані дії потребують негайної реакції та постановки питання щодо чергових санкцій проти РФ як країни-окупанта. Адже саме фінансова система РФ чутлива до санкційних важелів впливу.

 

Читайте також: Огляд InformNapalm: обстріли на Донбасі та річниця російської агресії проти Грузії

 

Захоплення Криму. Нові факти для військової прокуратури

Цього тижня з’явилися нові факти щодо участі конкретних підрозділів ЗС РФ в операції із захоплення Криму. Волонтери InformNapalm звернули увагу військової прокуратури України на факти участі екіпажу великого десантного корабля (ВДК) «Ямал» (бортовий номер 156, входить до складу 197-ї бригади десантних кораблів ЧФ РФ, в/ч 72136) в операції із захоплення Криму.

«У переліку кораблів Російської Федерації, залучених до агресії проти України у 2014 році, який оприлюднила військова прокуратура, ВДК «Ямал» поки що не було вказано. Тому це дослідження актуальне й доповнює раніше зібрані матеріали, які Україна використовує в Міжнародному суді в справі щодо агресії РФ», — підкреслили волонтери.
 

Прес-служба ООС подає інформацію про на 39,5% меншу кількість обстрілів із боку окупантів, ніж ОБСЄ

Волонтери InformNapalm за період четвертого тижня так званого перемир’я фіксують, що у звітах ООС і далі спостерігаються аномальні заниження кількості обстрілів з боку окупантів порівняно зі звітами ОБСЄ. Так, із 12 по 18 серпня прес-служба ООС подавала інформацію про на 39,5% меншу кількість обстрілів із боку бойовиків, ніж було зазначено у звітах ОБСЄ в перерахунках на методологію, якою користуються військові (порівняльна таблиця).

 

«Таке враження, що цього тижня в ООС поставили верхню межу в наданні даних про обстріли на рівні не більше ніж 13 на добу. Тоді як ОБСЄ звітували про майже вдвічі більше обстрілів із боку окупантів у перерахунках на методологію ООС», — підкреслили волонтери.

Дослідники InformNapalm минулого тижня також оприлюднили опис методології порівняння розрахунків звітів ОБСЄ та ООС і вказали, що із самого початку «перемир’я» фіксують заниження даних про обстріли в офіційних звітах на сторінці ООС. За перший тиждень різниця між звітами становила 80%, за другий — 32%, за третій — 31% та 39,5% за четвертий.

 

 

 

Автор:
InformNapalm