Огляд блогосфери: історія з ТВі нагадує циганський безлад з фільму Кустуріци

24 Квітня 2013, 10:00

Народний депутат Андрій Шевченко прокоментував скандал на ТВі: «Історія з ТВі ззовні нагадує циганський бардак з якогось невипущеного фільму Кустуріци. Було би смішно, якби не сумно»

Журналіст Оксана Коваленко іронічно відзначила: «Навіщо по ТВі крутили повтори передач, якщо ще в 91 придумали вихід – Лебедине озеро – це головне під час переворотів».

Журналіст Сергій Лещенко пише, що  начальник апарату парламенту Валентин Зайчук звернувся до голови комітету з питань регламенту Володимира Макеєнка з проханням виділити майже 27 млн грн. на ремонт будівлі, в якій планується розмістити декілька комітетів. 

Журналіст нагадує, що раніше  депутати провели ремонти в своїх кабінетах, зокрема, для депутатів Колеснікова та Гєллєра були споруджені індивідуальні туалети.

«Цікава логіка в пана Зайчука. А чи не думав він запропонувати скинутися цими 27 мільйонами депутатам Колеснікову, Гєллєру та іншим, які забрали під індивідуальні туалети корисну площу парламентських будівель?», – відзначає журналіст.

Журналіст Олег Онисько дивується повідомленню уряду про те, що у всеукраїнській акції "За чисте довкілля" минулої суботи взяло участь понад 5 млн людей, зокрема, лише у Києві  – 1,2 млн. «Звідки уряд бере такі цифри – не зрозуміло. За офіційними даними Держкомстату, загальна кількість українців працездатного віку складає трохи більше 20 млн, у тому числі майже 1,7 млн безробітних, котрі навряд чи масово відгукнулися на заклик уряду попрацювати в суботу. В Києві ж офіційно живуть 2,85 млн людей. І це ще не враховуємо заробітчан, хворих на грип та ГРЗ і просто лінивих хитрунів», – пише він.

Він додає, що твердження уряду про "понад 350 тис. колективів підприємств", які взяли участь у суботньому прибиранні, теж не викликає великої довіри. «За даними того ж Держкомстату, наприкінці минулого року в Україні загалом діяли 622,5 тис. активних підприємств: від заводів – до останнього аптечного кіоску», – пише він.

 Журналіст також зазначає, що  більше здивування викликають обсяги зробленого на суботнику.  «З ремонту 11377 тис. дитячих майданчиків сміятись можна, проте, певно, не варто: звичайна описка, – в Україні дітей стільки нема, понад 11 мільйонів! Жартуєте?», – пише він.

Для порівняння він вказує, що   організатори найбільшої української екологічної ініціативи Let’s Do It, Ukrainе! вивели 20 квітня на вулиці майже 50 тис. українців, з них 7,5 тис. – у Києві.  

Публіцист Юрій Андрухович пише, що в Україні почастішали випадки, коли   депутати виступають з ідеєю повернення смертної кари. «Страчувати ближніх від імені держави завжди знайдеться за що», – пише він.

«Наші парламентарі лізуть на світ божий із такими вбивчими пропозиціями, зрозуміла річ, не просто так. Просто так вони взагалі нічого не роблять. Усе, що вони роблять, має, власне кажучи, два головні напрямки: самопокращення шляхом самозбагачення і намагання сподобатись електорату шляхом популізму. Пропозиція щодо смертної кари належить до другого напрямку депутатської діяльності.  Тобто насправді українські депутати, які її формулюють, дуже поганої думки про свій народ. Вони переконані, що той – якщо не весь поголівно, то хоча б у переважній своїй більшості – смертній карі страшенно зрадіє, а ініціаторам її вдячно не забуде цього до гробової дошки (даруйте мимовільний каламбур). В їхньому уявленні наш народо-електорат нічого так для себе не вимагає, як кривавих жертвопринесень. Хтось їм, видать, підсунув якісь цифри якихось опитувань», – пише Андрухович.

Він відзначає, що втілення такої ініціативи у життя є цілком реальним. «Регіонали плюс комуністи плюс (теоретично) ВО "Свобода" плюс добрі дві третини мажоритарних тушок – голосів, здається, набирається не тільки на просту, але й на конституційну більшість. Тобто нічого неможливого у втіленні такої ініціативи, на жаль, немає», – пише він, висловлюючи сподівання, що членство України в Раді Європи унеможливить прийняття подібних законів.