Журналіст Ірина Шевченко пише, що в контексті підготовки до саміту у Вільнюсі «влада робить вигляд, що проводить необхідні реформи, опозиція робить вигляд, що організовує широке обговорення проблем і перспектив євроінтеграції».
Зокрема, Шевченко вказує, що до сих пір не прийнятий антидискримінаційний закон, який передбачає рівність трудових прав незалежно від сексуальної орієнтації. «Окремо обумовлюється, що дія антидискримінаційного закону не поширюється на відносини, які регулюються Сімейним кодексом . Про легалізацію одностатевих шлюбів мова не йде. Здавалося б, у такому варіанті законопроект може бути прийнятий без електоральних втрат. Але тільки в тому випадку, якщо українські політики зважаться на відвертий діалог один з одним і громадянами», – пише вона.
Журналіст Юрій Луканов пише про самоорганізацію українців, згадуючи приклад протестів у Врадіївці.
«Роками місцеві менти гнобили населення села. Громадяни писали скарги у вищі інстанції – нічого не допомагало. А коли народ повстав, розбив у райвідділі вікна, загнав ментів в підвал, то влада у вигляді міністерства внутрішніх справ забігала, заметушилася і стала знімати начальників», – пише він.
Він вказує, що «якщо таких Врадіївок буде в Україні безліч, якщо громадяни будуть вимагати комплексну реформу правоохоронної системи, то влада змушена буде з цим рахуватися». «Питання тільки за тим, щоб організуватися. Процес уже пішов», – додає він.
Журналістка Тетяна Юшкіна пише про резонансне убивство 17-річної дівчини у місті Марганці на Дніпропетровщині, розслідування якого, на її переконання, намагаються зам’яти.
«Звісно, люди тут же зв'язали цю жахливу історію з іншою жахливою історією, яка розбудила нікому не відому досі Врадіївку. Зробила назву провінційного селища загальною для всієї України, поставивши в один ряд з іншими загальними іменами, як Оксани Макар або Саші Попової. Які ототожнюють жертв жорстокості, нещадності і безкарності. І справа не в тому, чи вбив Юлю Фещенко колишній міліціонер, як про те говорять в Марганці, чи замішаний у скандальній історії хтось з нащадків високопоставлених чиновників. А в тому, що історію традиційно всіма силами намагаються зам'яти», – пише вона.
Журналістка вказує, що підозрюваний у вбивстві потрапив до лікарні з проломленою головою. «Чому ні в чому не винні пацієнти Миколаївської лікарні, де на ліжку раптом опинилась людина, яку підозрюють у жорстокому вбивстві, повинні лежати з ним в одній палаті, ходити в одні і ті ж процедурні і довіряти своє здоров'я одному й тому ж лікарю. Чому садист на волі – стало для нас нормою? Чому людей, у повноваженнях яких запроторити вбивцю туди, де йому місце, зовсім не бентежить ходити з ним одними і тими ж вулицями, і дозволяти собі і своїм дітям дихати з ним одним і тим же повітрям»,- пише Юшкіна
Журналіст Роман Вінтонів ділиться піснею-привітанням для президента Віктора Януковича з нагоди його дня народження.
«Знаєте колись була така телевізійна програма, де ведучою була тітонька у атласній блузці. Вона сиділа у м'якому кріслі на фоні штори і читала з папки привітання: з роси і з води Вам.. хай щастя ллється рікою… внуки, син, батьки і теща.. і робота хай вдається… А після цього ця тітонька казала "і як привітаня ми даруємо імениннику цю пісню". А потім вона включала якусь пісню. Так от Майкл Щур вчора ввечері привітав Віктора Федоровича з іменинами. Він спеціально для цього написав пісню «Гітарний перебір», – пише журналіст.
У той же час журналістка Ольга Швед пише про акцію безхатченка у Львові на день народження президента.
«На атракцію безпритульного вчора зібралося кілька десятків людей неподалік центру Львова. Худий низький чоловік із п'ятиденною щетиною, чорними зубами і нестриженим волоссям горланив на всю вулицю про подарунок для Віті. «Вот тобі один подарок, – повернувся спиною до публіки, зняв замурзані штани і виставив голу дупу, – то за квартіру, яку твої іроди в пагонах забрали, вот тобі другий подарок, – виставив голий зад ще більше, -за пенсію чорнобильца, яку я не бачу, а от і третій, – повернувся до публіки передом, – за дєржаву обідно!»,- розповіла вона, додавши, що нечисленний народ розійшовся, жваво обговорюючи флеш-моб.