«Згідно з офіційною статистикою МОЗ України, 2012 року на обліку перебували 79 тис. наркозалежних осіб, з яких 70 тис. вживали наркотичні речовини або психотропні засоби ін’єкційним способом (тобто йдеться про хронічну залежність). Більшість цих людей вживали опіоїди (опій ацетильований або екстракційний, рідше героїн). Водночас за узгодженими оцінними підрахунками міжнародних та українських організацій в Україні налічується в середньому 310 тис. споживачів лише ін’єкційних наркотиків. До цієї цифри не належать особи, які вживають наркотики неін’єкційним способом (курять, нюхають тощо)», – наголошує експерт.
Натомість, як стверджує Скала, точної цифри витрат на лікування наркозалежних осіб «не знає навіть МОЗ».
«Відомо лише, що майже половина наркозалежних, які зверталися за допомогою, отримували лікування у приватних лікувальних закладах або у приватних лікарів. За це, звісно, платили самі наркозалежні або переважно їхні батьки та близькі. Держава практично не фінансує програми лікування від наркозалежності, хоча має 1 200 лікарів-наркологів і 5 тис. ліжкомісць у наркологічних закладах, але переважно йдеться про короткотермінову детоксикацію тривалістю 2–3 тижні», зауважує Скала.
Детальніше читайте в статті Тиждень.ua Правозахисник Павло Скала: Міліція в багатьох містах України перетворилася на основного наркодилера.
Як повідомлялось, більшість наркозалежних українців виготовляють наркотики самі або купують у міліції.