Офіс президента повідомив про суттєве зменшення втрат на Донбасі від початку перемир’я

5 Листопада 2020, 15:23

Упродовж 100 днів після досягнення домовленостей щодо припинення вогню на Донбасі бойові втрати серед українських військовослужбовців зменшилися у дев'ять разів. Про це у четвер, 5 листопада, повідомляє Офіс президента у Фейсбуці.

 

 

“Третього листопада минуло 100 днів від початку дії домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі, який було встановлено з 27 липня. Ніколи раніше за всі роки війни не вдавалось утримати режим припинення вогню так довго. Він дав змогу у дев'ять разів зменшити бойові втрати серед українських військовослужбовців”, – підкреслили в ОП.

 

В Офісі глави держави нагадали, що за період з 27 липня до 3 листопада від безпосередніх бойових дій у зоні проведення ООС троє українських воїнів загинули та 11 були поранені. Водночас за даними ОП, за такий самий період 2019 року від бойових дій загинуло 29 українських воїнів та 98 було поранено.

 

Крім того, в ОП додали, що середня кількість обстрілів позицій ЗСУ за 100 днів дії режиму припинення вогню у порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилась у 5,5 раза. В Офісі Президента навели дані, що з 27 липня до 3 листопада українські позиції обстрілювали 224 рази, а за аналогічний період минулого року – 1241 раз.

 

“Цьогорічні домовленості про припинення вогню дали змогу кардинально зменшити кількість обстрілів з важкого озброєння. Адже з початку 2020 року кількість обстрілів позицій ЗС України з боку проросійських бойовиків досягала 16-18 на добу, і здебільшого тоді вони стріляли з важкого озброєння”, – зауважили в ОП.

 

Нагадаємо, українська делегація в Тристоронній контактній групі представила п'ять головних пунктів "плану дій по Донбасу", які надали в ОБСЄ і російській делегації.