Офіс генпрокурора встановив факти віроломства бойовиків під час підриву Донецького аеропорту

24 Січня 2020, 12:54

Офіс генпрокурора встановив факти віроломства учасників збройних формувань РФ під час підриву Донецького аеропорту у січні 2015 року. Про це повідомляється на сайті ОГП у п’ятницю, 24 січня.

 

Мова йде про порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 ККУ). Санкція статті передбачає від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне позбавлення волі.

 

Як зазначається, прокурори додатково проаналізували дані у кримінальних провадженнях, що розслідуються СБУ, за фактами грубого порушення норм міжнародного гуманітарного права учасниками незаконних збройних формувань РФ «ДНР».

 

Встановлено: у діях бойовиків та їх ватажків є ознаки віроломства, що прямо заборонено статтею 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року.

 

«20 січня 2015 року бойовики запросили у військовослужбовців ЗСУ, що обороняли ДАП, припинення вогню нібито для евакуації загиблих та поранених з поля бою. А насправді діяли з метою отримання військової переваги та прихованого ведення бойових дій. Перебуваючи в районі позицій підрозділів ЗС України, встановили вибухівку на елементи конструкції нового терміналу аеропорту», – йдеться в повідомленні.

 

Після закінчення перемир’я бойовики, підконтрольні ЗС РФ, підірвали конструктивні елементи терміналу, внаслідок чого бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях будівлі обвалилася, ховаючи під собою українських захисників. Це другий зареєстрований факт щодо віроломства після Іловайської трагедії.

 

Як повідомляється, загалом щодо оборони ДАП розслідується понад сотня злочинів, скоєних учасниками терористичних організацій проти українських військовослужбовців.

 

Нагадаємо, бої за Донецький аеропорт почались 26 травня 2014 року, коли проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Цього ж дня українські силовики, завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил та високомобільних десантних військ, завдали удару по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.

 

Оборону ДАП українські військові тримали 242 дні – до 22 січня 2015 року.

 

16 січня в Україні відзначається як День пам’яті захисників ДАП.

 

Раніше повідомлялося, що ОГП зареєстрував 14 кримінальних проваджень за свідченнями звільнених 29 грудня полонених щодо порушення законів та звичаїв війни. Звільнені бранці повідомили про жорстоке поводження з цивільним населенням, катування, застосування фізичного насильства з боку представників незаконних збройних формувань «ДНР» і «ЛНР» та їх пособників.