Офіс генпрокурора розслідує участь громадянина Чилі в НЗФ на Донбасі

10 Липня 2020, 13:57

Офіс генпрокурора зареєстрував кримінальне провадження щодо участі громадянина Чилі у складі НЗФ РФ на Донбасі. Про це повідомляється на сайті відомства у п’ятницю, 10 липня.

 

Прокурори встановили, що з 2018 року громадянин Республіки Чилі брав участь у збройному конфлікті проти України у складі збройних формувань РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків. Відомо, що іноземець підпорядковувався так званому «Полку Всевеликого войска Донского», учасники якого були підготовлені та переправлені з Ростовської області РФ.

 

Його дії є порушенням Міжнародної конвенції про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 4 грудня 1989 року.

 

До ЄРДР внесено відомості за фактами участі найманця у збройному конфлікті, умисних дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, а також участі у складі не передбачених законом збройних формувань у нападі на підприємства, установи, організації чи на громадян, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків (ч. 4 ст. 447, ч. 3 ст. 110 , ч. 5 ст. 260 КК України).

 

Максимальна санкція за вказаними статтями передбачає покарання у виді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

 

Нагадаємо, 9 липня стало відомо, що в Запоріжжі Служба безпеки викрила сепаратистів, які агітували за фейкову «Запорізьку народну республіку».