Один з лідерів зернового експорту оскаржує в суді законність розподілу квот

21 Березня 2011, 08:28

Розгляд позову повинен відбутися 23 березня.

При розподілі квот на експорт зернових 11 січня отримати їх не змогли лідери зернового експорту минулих років – компанії Cargill, Toepfer, Louis Dreyfus, Soufflet Group і "Нібулон". Причиною цього стала відмова Мінагрополітики підтвердити у них наявність обсягів зерна для експорту.

Наявність зерна була обов'язковою умовою для видачі експортної квоти. Держінспекція і Мінагрополітики не підтвердили наявність у компанії необхідних обсягів зернових для експорту, у той час як вони в неї були.

"Примітно, що після того, як квоти були розподілені, Держінспекція підтвердила наявність обсягів зернових у нашої компанії", – зазначив Васильєв.

У разі перемоги в суді "Нібулон" спільно з іншими зернотрейдерами розраховує домогтися скасування результатів розподілу квот і виділення додаткових обсягів квоти, а також відшкодування збитків, понесених через невиконання експортних контрактів.

За даними партнера адвокатського об'єднання "Волков, Козьяков і партнери" Олексія Волкова, позови до судів щодо допущених при розподілі квот порушень готують ще кілька компаній.

Про непрозорості при розподілі квот і втручанні держави в роботу ринку зерна раніше заявляв і торговий представник США Рон Кірк. У відповідь на його звернення прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Мінекономрозвитку і Мінагрополітики вивчити питання встановлення та розподілу квот на експорт зерна.

Найбільшу квотуотримала компанія "Хліб Інвестбуд". Як раніше повідомляв Тиждень, за монополістом ринку – компанією "Хліб Інвестбуд" стоять російські інтереси, а точніше інтереси конкретної персони – Владіміра Путіна. Офіційні документи, які отримав Тиждень, наочно засвідчили: з серпня 2010 року держава не контролює віднедавна головного зернотрейдера.