У новому матеріалі проєкту «Український Свідок» — бойова робота пілотів FPV-дронів від 47 ОМБр “Женіха” та “Сапсана”. У цивільному житті “Женіх” був режисером монтажу. “Сапсан” здобував освіту кінооператора, але залишив університет та пішов вчитися керувати дронами.
Хлопці показали журналістам знищення ворожих цілей. “У нас є різні бомби під різні задачі, — розповідає “Женіх”. — В основному це піхота, але час від часу виїжджає ворожа бронетехніка. Буває, що одного FPV-дрона достатньо для знищення цілого танка. Можна попасти під його башту, навіть старим радянським зарядом для гранатомета. Здетонує боєкомплект і танк підсмажиться”.
Пілоти розказали, як одного разу знищували піхоту. Під час бою наш дрон почав падати і Женіх направив безпілотник у бік ворога, аби його хоча б посікло уламками. “Дрон приземлився м’яко, тому боєкомплект не здетонував, — згадує “Женіх”. — Потім ми побачили у Mavic (розвідувальний дрон), як один з ворожих бійців повзає біля FPV. Зрештою він на той дрон наповз, і йому відірвало пів обличчя та обидві руки”. Хлопці кажуть, що росіяни живуть поряд з тілами своїх загиблих. “У посадці лежить тіп мертвий, в трусах та берцях, — каже Женіх, дивлячись у монітор. — Мертві лежать та смердять, а ці ****** живуть поруч”.
“Сапсан” розповів про ситуацію на авдіївському напрямку. “Степове тримається на піхоті та FPV, — каже він. — Але в першу чергу на ударних дронах. Проте росіяни краще вміють обходити наші РЕБи (засоби радіоелектронної боротьби), змінювати стандартні частоти на нестандартні. У них все це налагоджено, а у нас ні. На початку повномасштабної війни ми задали темп. Але залишились на місці і ворог нас обігнав”.
«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.