Одним з ключових питаннь Мюнхенської конференції безпеки буде ситуація в Україні

25 Січня 2017, 14:39

На Мюнхенській конференції з безпеки, яка пройде 17-19 лютого в Німеччині, обговорять низку ключових викликів у сфері безпеки, в тому числі ситуацію в Україні.

Відповідно до прес-релізу 53-ої конференції, яка пройде під головуванням посла Вольфганга Ішингера, більше 500 учасників обговорять важливі проблеми у сфері безпеки в усьому світі.

"Програма конференції присвячена майбутньому трансатлантичних відносин та НАТО після обрання Дональда Трампа, станом співробітництва в рамках Євросоюзу в області безпеки і оборони, кризи в Україні і відносинам з РФ, війні в Сирії і ситуації з безпекою в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, в тому числі на Корейському півострові", – йдеться в прес-релізі.

Учасники також обговорять питання тероризму, інформаційної війни, а також серйозну загрозу в сфері глобальної охорони здоров'я і кліматичні проблеми.

Згідно з інформацією, свою участь в конференції вже підтвердили новий генсек ООН Антоніо Гуттеріш, глава Європейської Ради Дональд Туск, високий представник ЄС Федеріка Могеріні та генсек НАТО Йенс Столтенберг. 

Крім того, в заході візьмуть участь президенти України, Польщі та Афганістану, прем'єр-міністри Норвегії, Угорщині та Іраку, глави МЗС Китаю, Саудівської Аравії, Ірану, Туреччини, РФ, Франції і Великої Британії.

Уряд Німеччини буде представлено на рівні віце-канцлера, міністра економіки, міністра оборони і міністра внутрішніх справ, також братимуть участь в конференції понад 60 парламентаріїв з різних партій.

Що стосується американської делегації, то в прес-релізі наголошується, що склад американської делегації ще формується. До неї увійдуть представники нової адміністрації і Конгресу. Свою участь в конференції вже підтвердили кілька членів уряду США, включно з міністром оборони Джеймсом Меттісом і міністром внутрішньої безпеки Джоном Келліном.


Мюнхенська конференція з безпеки – щорічна конференція, що проводиться з 1962 року. До 1993 року іменувалася Конференцією з військових питань і проводилася під егідою Християнсько-соціального союзу, з 1998 року фінансується урядом Німеччини.