Автор зазначає, що однією з найбільших проблем для режиму Януковича стане здобуття більшості у новій Київраді.
«Четверте місце ПР і 12,6% голосів на виборах 28 жовтня 2012 року надто мало, щоб претендувати на вплив у Київраді. Навряд чи врятує ситуацію для регіоналів і ставка на мажоритарну складову виборів до неї. Адже під час парламентської кампанії у столиці не здобув перемоги жоден провладний висуванець у мажоритарних округах, ані від ПР, ані «незалежний», – йдеться у статті.
Автор додає, що навіть такі самовисуванці як Олесь Довгий, Ігор Лисов, Галина Герега і Віктор Пилипишин, які мали значний вплив і фінансовий ресурс, зазнали нищівної поразки лише тому, що проти них ішли часто маловідомі киянам, але представники опозиції.
«Натомість столичний голова (незалежно від того, мер він чи керівник КМДА) без абсолютної підтримки у міськраді буде дуже обмежений у своїх можливостях. Маючи більшість у 2/3 чи 3/4 депутатів у Київраді, опозиційні сили можуть цілковито заблокувати діяльність провладного мера аж до висловлення йому недовіри, наслідком чого є дострокове припинення повноважень. Крім того, саме від міськради залежатиме вирішення фінансових та земельних питань, які обчислюються мільярдами гривень», – йдеться у статті.
Більше читайте у матеріалі «Битва за Київ» у друкованому спецпроекті "Світ у 2013".