Приморський райсуд Одеси задовольнив клопотання військової прокуратури Одеського гарнізону Південного регіону про арешт судна "Варяг" (Varyag, ІМО 8019887) через незаконні рейси між портами Севастополь (Україна) і Зонгулдак (Туреччина). Про це йдеться в постанові суду від 1 листопада 2016 року в Єдиному реєстрі судових рішень.
Судном під прапором Панами управляє російська компанія з пропискою в Санкт-Петербурзі, власником вказана компанія CR Ships Ltd. Як говориться в постанові суду, "Варяг" здійснює незаконні рейси "систематично, без будь-яких дозволів уповноважених органів". Тим самим екіпажі судна порушують низку українських законів. Їм загрожує кримінальне покарання, передбачене ч.3 ст. 332-1 Кримінального Кодексу України (від п'яти до восьми років позбавлення волі за групове порушення правил в'їзду на окуповану територію).
Тепер українська влада заарештує судно "Варяг", якщо воно зайде в будь-який український порт на підконтрольній Києву території.
Українське слідство встановило, що з серпня 2015 року "Варяг" здійснив 18 рейсів між портами Севастополь і Зонгулдак. Нещодавно після довгої перерви, викликаної охолодженням відносин між Росією і Туреччиною через збитий турками російський бомбардувальник, судно знову здійснило рейс до Туреччини. На севастопольському сайті ForPost йдеться, що 5 листопада 2016 року "Варяг" привіз до Севастополя 700 тонн апельсинів і мандаринів, а також будівельні матеріали і побутову техніку.
Нагадаємо, після захоплення Криму Росією в лютому 2014 року Україна офіційно закрила всі порти півострова і належним чином проінформувала про це інші країни. Легально потрапити в Крим можна тільки через сухопутні пункти пропуску на адмінкордоні з Херсонською областю, причому іноземцям потрібно отримувати спеціальний дозвіл для цього.
Нагадаємо, 22 березня корабель Морської охорони «Поділля» Одеського загону морської охорони у виключній (морській) економічній зоні України виявив турецьку рибальську шхуну «ZOR». Шхуну прикордонники затримали за підозрою у незаконній риболовлі та відконвоювали в порт Одеси. Приморський районний суд Одеси 29 березня заарештував судно. В Одесі Апеляційний суд 17 травня виніс остаточне рішення про конфіскацію шхунита близько 15 кілометрів сіток, як знаряддя вилову, на користь держави. Шхуна затонула в одеському порту під час шторму в середині жовтня.