Одеський порт потрапив до списку найбільших транзитерів кокаїну в Європу

7 Травня 2011, 11:01

Європол запевняє, що організовані злочинні угрупування в Європі стали більш універсальними у своїй діяльності, використовуючи нові технології для переведення грошей. Застосовуються нові технологічні новинки, в тому числі послуги голосового зв’язку, такі, як Skype і соціальні мережі, такі, як Faceвook.

Зараз дані узагальнюються, до цієї роботи будуть підключені Інтерпол України, Департамент з незаконного обігу наркотиків МВС, Митна служба, СБУ. І позиція України щодо висновків Європолу буде пізніше сформульована – з цифрами і аргументами

«Широке використання Інтернету в даний час лежить в основі незаконного виробництва і розповсюдження наркотиків, торгівлі людьми, незаконної імміграції, постачання контрафактних товарів, торгівлі тварин, що перебувають під загрозою зникнення», – йдеться у доповіді.

До того ж, з контрабандою важко боротися через величезні обсяги контейнерів, які проходять через великі порти.

Європол вважає, що заплановане запровадження безвізового режиму з Україною може сприяти збільшенню перемитництва через Чорне море.

Посол України при ЄС Костянтин Єлисєєв не заперечує, що Україна має проблему з організованою злочинністю, але сказав, що всі питання могли б вирішуватися з врахуванням стратегічної Угоди з Європолом, а не через ЗМІ.

МВС України поки не коментує жорсткі висновки Європолу.

Голова Національного бюро Інтерполу Василь Неволя ухилився від коментарів щодо закидів Європолу, сказавши, що зараз дані узагальнюються.

За його словами, до цієї роботи будуть підключені, як власне Інтерпол України, так і Департамент з незаконного обігу наркотиків МВС, Митна служба, СБУ. І позиція щодо висновків Європолу, як сказав пан Неволя, буде пізніше сформульована – з цифрами і аргументами.

Нагадаємо, за інформацією неофіційних джерел у вітчизняних правоохоронних структурах, нині частка України у загальноєвропейському наркотрафіку становить щонайменше 6%. Якщо ж говорити лише про кокаїн, то 1–3%. Враховуючи, що в наші порти потрапляє чистий наркотик, а те, що продають кінцевим споживачам на Заході, містить у найкращому разі 30% кокаїну, то територією України проходить від 4 до 12 т кокаїну на рік.

За оптової вартості нерозбавленого кокаїну $94 за 1 г вартість українських поставок коливається від $376 млн (3 млрд грн) до $1,123 млрд (8,88 млрд грн), що становить 0,9% внутрішнього валового продукту України 2009 року.