11 липня у Харкові у кінотеатрі "Боммер" розпочинаються покази Фестивалю Італійського короткого метру. Як зазначається, альманах об‘єднує сім кращих італійських коротких комедій і мелодрам: фільм-учасник 75-го Венеціанського кінофестивалю "Цукрова любов"; важливий фільм "Тримайся за мене", найбільш нагороджуваний італійський короткометражний фільм за останні роки "Хмара" та ін.
Програма показу:
- Комедія, мелодрама "Там, де зустрічаються і зливаються води" Массімо Лої, Джанлука Манджашутті;
- Комедія "Викрадач спецій" Елія Бей
- Драма "Тримайся за мене" Лука Арчидіаконо
- Комедія "Алілуя" Паоло Джеремеї
- Драма "Хмара" Джуліо Мастромауро
- Пригодницька стрічка "Ніби впав з Місяця" Лоренцо Ді Нола
- Анімація "Цукрова любов" Лаура Лукетті
Фестиваль триватиме до 31 липня.
12 липня стартує фестиваль "Ніч у Львові", під час якого пройде близько 100 нічних екскурсій, театралізованих дійств, мистецьких перформансів у музеях, театрах, галереях і підземеллях.
Як зазначається, у рамках проведення фестивалю у внутрішньому дворику Ратуші усі бажаючі за допомогою професійних художників і архітекторів зможуть у різних розмірах та техніці "створити" собі ангелів. Акція має відповідну назву – "Ангелотворення".
Читайте також: Мистецтво дозвілля. Як театральні вистави виходять із затемненого простору на білий світ
Своєю чергою, в Органному залі відкриється художня виставка Олени Березянської "Геометрія звуку", у якій художниця досліджує феномен "кольорового слуху", що приписують багатьом відомим композиторам – Чюрльонісу, Моцарту, Скрябіну.
Також на львів'ян та гостей міста чекають нічні екскурсії найбільшим підземеллям старого Львова. Зокрема, присутні дізнаються чимало цікавих фактів про підземелля Гарнізонного храму. Так, тут розкажуть про минуле наймогутнішого ордену отців єзуїтів, покажуть скарби найбільшого храму старого міста і навіть те, як виглядав Львів 300, 500 та 700 років тому.
Крім того, у Центрі Довженка пройде відкриття виставки молодих художників "НОВІ", а в НМЛ імені Андрея Шептицького – виставки "Українське мистецтво ХХ ст." та "Еммануїл Мисько і сучасний простір". Також під час "Ночі у Львові" відбудеться показ німого кіно, театралізована шоу-екскурсія "Львів крізь століття" та органний фестиваль за участі Валерії Балаховської.
Триватиме "Ніч у Львові" до 14 липня.
12 липня розпочинається Одеський Міжнародний кінофестиваль (ОМКФ), який цьогоріч віздзначає своє 10-річчя.
Фільмом-відкриттям ОМКФ стане стрічка французького режисера Ніколя Бедоса “Прекрасна епоха", прем’єра якої відбулась на 72-му Каннському кінофестивалі. У картині розповідається історія Віктора – чоловіка, якому вже за шістдесят. Його життя перевертається з ніг на голову, коли його дружина зраджує йому з другом сім’ї. Одночасно з цим Віктор дізнається про новітню розвагу: за допомогою історичної реконструкції компанія надає клієнтам можливість поринути у минуле. Віктор вирішує оживити найбільш пам’ятний тиждень життя – коли 40 років тому зустрів велике кохання. Головні ролі у фільми виконали Даніель Отей, Ґійом Кане та Фанні Ардан.
Загалом у рамках фестивалю буде показано чотири конкурсні програми: "Міжнародний конкурс", "Національний конкурс. Повний метр", "Національний конкурс. Короткий метр", "Конкурс європейських документальних фільмів".
Читайте також: Міфи та легенди фестивального Зальцбурга. Про цьогорічні сенси, настрої та програму одного з найбільших європейських оперних фестивалів
Зокрема, у національному конкурсі повного метру відбудеться прем'єра стрічки Тимура Ященка "Черкаси", у якій йдеться про моряків тральщика "Черкаси", які навесні 2014 року протягом трьох тижнів тримали оборону на озері Донузлав під час анексії Криму.
Важливою стрічкою Міжнародного конкурсу ОМКФ стане повнометражний дебют кримськотатарського режисера Нарімана Алієва "Додому". Картина була показана в програмі "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю. "Додому" – це історія кримськотатарської сім'ї, батька і двох його синів, які виїхали до Києва після анексії Криму.
Традиційно у рамках фестиваль пройде показ кіно-open-air на Потьомкінських сходах у супроводі живого оркестру. Цьогоріч глядачі матимуть змогу познайомитися з американською картиною 1928 року "Козаки", знятою за мотивами повісті Льва Толстого. Головну роль козака Лукашки зіграв один з найпопулярніших акторів німого кіно Джон Гілберт.
Крім того, у програмі 10-го Одеського кінофкстивалю – українська ретроспектива "Голлівуд на березі Чорного моря", у якій демонструватимуться фільми культових режисерів Одеської кіностудії, якій у 2019-му виповнюється 100 років.
Зокрема, до ретроспективи увійшли наступні стрічки: “Мовчи, суме, мовчи” (1918, реж. Петро Чардинін), “Ягідка кохання” (1926, реж. Олександр Довженко), “Весна на Зарічній вулиці” (1956, реж. Марлєн Хуциєв, Фелікс Міронер), “Формула веселки” (1966, реж. Георгій Юнгвальд-Хількевич), “Воєнно-польовий роман” (1983, реж. Петро Тодоровський) та “Настроювач” (2004, реж. Кіра Муратова).
Читайте також: "Німі ночі": друге життя забутої кінокласики
Також упродовж фестивального тижня проходитимуть різноманітні майстер-класи, лекції, конференції та творчі зустрічі.
Як зазначається, серед спеціальних гостей фестивалю цьогоріч будуть видатна француженка Катрін Деньов, британський режисер Майк Лі – володар каннської "Золотої пальмової гілки" за фільм "Таємниці і Брехня" 1996 і венеціанського "Золотого лева" за "Віру Дрейк" 2004, а також Роуз Макгоуен, зірка фільмів "Покоління Doom", "Крик", "Грайндхаус" і телесеріалу "Зачаровані".
Закривати 10 Одеський міжнародний кінофестиваль буде стрічка “Бог існує, її ім’я – Петрунія”, яка брала участь в основному конкурсі 69-го Берлінського кінофестивалю. Картина македонської режисерки Теони Струґар Мітевської здобула нагороду екуменічного журі та Нагороду німецької асоціації артхаусних кінотеатрів.
Фільм, заснований на реальних подіях, що сталися кілька років тому на сході Македонії, оповідає про містечко Штиль та давню традицію. Щороку в січні місцевий священник жбурляє в річку дерев’яний хрест, який потім шукають сотні чоловіків. Добра доля і процвітання будуть тому, хто його знайде. Цього разу Петрунії якимось чином вдається потрапити у воду та першою взяти хрест. Її суперники шаленіють – як могла жінка взяти участь у їхньому обряді? Усе неначе летить шкереберть, але Петрунія стоїть на своєму. Вона здобула хрест і не збирається його віддавати.
Фестиваль триватиме до 20 липня.
13 липня у Києві у галереї InvogueArt починає діяти документальна виставка "Щоденник ОМКФ", присвячена 10-річчю Одеського Міжнародного кінофестивалю.
Завдяки даному проекту можна простежити еволюцію ОМКФ з моменту його створення в 2010 році і до сьогоднішнього дня.
"На виставці «Щоденник ОМКФ» в сучасній формі будуть представлені історичні артефакти. Глядачі побачать злети і падіння, історичні моменти і познайомляться з людьми, які створюють свято кіно в Одесі", – зазначають організатори.
Так, серед експонатів: плани сцени перших церемоній відкриття в Оперному театрі, протокол засідання першого журі фестивалю, макети і еволюція статуеток, створених руками відомого одеського скульптора Михайла Реви, а також неймовірні досягнення ОМКФ у фактах і цифрах.