2 грудня квартирно-експлуатаційний відділ м.Одеси Міністерства оборони України уклав угоду з ТОВ «Валея» на постачання вугілля на суму 4,46 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».
Придбали 1540 тонн вугілля АС по 2 898 грн./т для забезпечення військових частин та установ Одеського та Котовського гарнізонів.
Торги провели за переговорною процедурою. Замовник пояснив це тим, що відкриті торги йдуть довго, тоді як кошти Резервного фонду на придбання палива отримали лише у листопаді, з початком опалювального сезону. Відтак є потреба провести термінову закупівлю.
ТОВ «Валея» зі статутним капіталом зареєстрували у червні цього року в одному з офісів по вул. Желябова, 8/4 у Києві. Засновником та директором записаний Петро Валентинович Степанов. Це перший державний підряд, отриманий цією фірмою, при цьому одеський КЕВ у обґрунтуванні закупівлі жодним чином не пояснив вибір «Валеї».
У жовтні одеський КЕВ вже проводив відкриті торги на постачання цього вугілля. Тоді відбулось розкриття пропозицій і дві фірми запропонували вугілля АС по удвічі нижчій ціні – 1548 грн./т. Однак той тендер було визнано таким, що не відбувся через «скорочення видатків». І після цього було оголошено нову закупівлю по вдвічі вищій ціні.
Разом з тим, інші замовники купують для своїх котелень вугілля інших марок значно дешевше. Наприклад, відділ освіти Зміївської райдержадміністрації (Харківська обл.) 25 листопада придбав вугілля марки ДГ по 1500 грн/т.
За даними керівника львівської компанії «Світ СР» Романа Жука, антрацити для спалення у котельнях можна заміняти вугіллям газової групи. У перерахунку на кількість отриманих від спалення калорій, це дає 50% економії у порівнянні з ціною від «Валеї».
Нагадаємо, раніше з'явилася інформація про те, що Україна хоче купувати вугілля на підконтрольних проросійським бойовикам шахтах Донецької та Луганської областей. Зокрема перший заступник міністра енергетики Юрій Зюков заявляв, що таке вугілля коштувало б дешевше за імпортне.
Але 5 листопада тогочасний міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що Україна готова закуповувати для своїх потреб вугілля виключно у державних підприємств, які працюють в східних регіонах України, але не фінансуватиме ці закупівлі, співпрацюючи з бойовиками.