Одеська облрада просить Януковича забрати у Молдови порт за дорогу

16 Грудня 2010, 13:24

Про це Тижню повідомили у прес-службі Одеської облради.


«Одеська облрада звертається до Вас, пане Президент, як гаранта дотримання Конституції України, з проханням прийняти відповідні заходи для виконання Республікою Молдовою своїх обов’язків відповідно до підписаного договору. Інакше, ми просимо Вас, пане Президент, ініціювати денонсацію договору в повному об’ємі», – говориться у тексті звернення.


Як пояснив депутат обради Микола Пундик, суть питання полягає в тому, що не повністю виконуються умови Договору 1999-го року.


«Згідно з додатком до цього Договору Україна передавала Молдові невелику територію, де зараз розташований порт Джурджулешти, а Молдова повинна була передати нам дорогу в районі Паланки і землю під нею. На сьогодні дорога начебто передана Україні, а земля не передається», – сказав Пундик.


Він зауважив, що ухвалення відповідного рішення сесії Одеської обласної ради означає, що звернення буде направлене Призеденту: «Сьогодні звернення депутата Страшилина (автор проекту – ред.) із цього приводу було проголосоване і підтримане на сесії. Отже, воно, згідно з Регламентом, буде спрямовано Президентові».


Нагадаємо, договір між Україною і Молдовою від 1999 року передбачав «обмін». Молдова отримала вихід до річки Дунай в районі села Джурджулешти, де був створений нафтотермінал. Україні ж належала ділянка дорогі Одеса-Рені, щоб уникнути майже 8-кілометрового транзиту через територію сусідньої держави.