Одеса 2 травня. Верховний суд визначатиме підсудність провадження щодо одного з фігурантів справи

3 Квітня 2018, 14:18

Верховний суд визначатиме територіальну підсудність кримінального провадження щодо фігуранта справи масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року росіянина Євгєнія Мефьодова. Про це у вівторок, 3 квітня, повідомляє Судова влада.

 

Як зазначається, з відповідним поданням 2 квітня звернулася колегія суддів Апеляційного суду Одеської області.

 

"Підставою для направлення кримінального провадження до апеляційного суду, відповідно до подання, стало те,  що кримінальне провадження стосовно Мефьодова Є.І. надійшло для розгляду до Київського районного суду м. Одеси з порушенням правил територіальної підсудності", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомляється, у поданні вказано, що найбільш тяжкі з інкримінованих Мефьодову кримінальних правопорушень були вчинені на території Миколаєва.

 

"У зв’язку з чим, на підставі вимог ч.1 ст. 32 КПК України, кримінальне провадження має здійснювати суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення. Також в поданні зазначено, що, відповідно до обвинувального акту, Мефьодов Є.І. обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень", – зазначається в повідомленні.

 

Як повідомлялося, 29 грудня Приморський районний суд Одеси заарештував колишнього обвинуваченого у справі про події 2 травня 2014 року (в частині подій на Грецькій площі) росіянина Євгєнія Мєфьодова.

 

Нагадаємо, Приморський райсуд Одеси 15 листопада продовжив арешт фігуранту справи про заворушення 2 травня 2014 року росіянину Євгєнію Мефьодову до 15 січня. Однак 14 грудня суд скасував Мефьодову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

 

У ніч на 19 вересня, Київський районний суд Одеси обрав запобіжний захід двом фігурантам "справи 2 травня", Сергію Долженкову і Євгєнію Мефьодову, – 60 діб під вартою без можливості внесення застави.

 

2 жовтня органи слідства пред'явили Мефьодову та Долженкову підозри у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 110 та ч. 1 ст. 14 і ч. 1 ст. 294 Кримінального кодексу України, оскільки досудовим розслідуванням встановлено, що підсудні у складі групи осіб вели протягом лютого-березня 2014 року в Одеській області "антидержавну підривну і диверсійну діяльність, спрямовану на поширення ідей сепаратизму і розбрату, ксенофобії, порушення функціонування державних структур. Кінцевою метою діяльності було незаконне відокремлення південно-східних регіонів України і приєднання їх до Російської Федерації або створення на цій території нових державних утворень "Новоросії", "Малоросії! чи "народних республік".

В Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані. 18 вересня 2017 року Іллічівський міський суд (Чорноморськ, Одеська область) визнав невинними 19-х обвинувачених у масових заворушеннях.