Одеса 2 травня. Прокуратура вимагає відводу суддів, які розглядають справу

29 Серпня 2017, 18:11

Прокуратура Одеської області заявила відвід суддям Іллічівського міського суду (Чорноморськ Одеської області), які розглядають справу про події 2 травня 2014 року (у частині подій на Грецькій площі) в Одесі. Про це повідомили в прес-службі прокуратури.

Згідно з повідомленням, приводом для відводу стала низка "грубих порушень під час судового розгляду, які в подальшому стануть безумовною підставою для скасування судом вищої інстанції будь-якого вироку в кримінальному провадженні".

"Зокрема, суд задовольнив клопотання сторони захисту про відвід прокурора, не тільки вийшовши за межі своїх повноважень, а й за відсутності учасників судового провадження. Крім того, суддями порушений принцип змагальності сторін, свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, що свідчить про упередженість суду ", – додали в прокуратурі області.

Також наголошується, що прокуратура подала клопотання про відвід суддів після продовження запобіжного заходу обвинуваченим, термін якого закінчувався 29 серпня.

Нагадаємо, в Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. Наразі група обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федерації Сакаулов і Мефьодов перебувають в Одеському СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.